24.04.2016 17:30 CET
3 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - MŠK Žilina 3:0

Jednoznačný výsledok v Trnave. Spartak v boji o pohárovú Európu zabojoval a nedal Žiline šancu. Rozdielom triedy ju zmietol pomerom 3:0, pričom sa do čierneho trafil opäť aj David Depetris. Premiéra na domácej lavičke tak Miroslavovi Karhanovi vyšla.

Všetko mohlo byť inak, ak by v 2. minúte Jakubech nevychytal Švejdíka, ale svoj tím podržal a skóre sa nemenilo. Trnavčania čakali na jednu šancu a tá prišla v 14. minúte, keď Depetris poslal po centri z pravej strany domácich do vedenia - 1:0. Vyrovnať mohol na druhej strane Paur, ale Jakubech opäť plnohodnotne zasiahol. Potvrdzuje tým každé kolo, že jeho nominácia v bráne je oproti kolegom - konkurentom, právoplatná. Pretože svoje kvality potvrdil ešte niekoľkokrát v prvom polčase, napríklad pri šanci Paura a Haskiča v závere dejstva. Žilinčania tak zahodili množstvo góloviek a ako sa ukázalo, boli to rozhodujúce momenty zápasu.

Spartak však musel hrať smerom dopredu oveľa viac, ak si chcel udržať šancu na Európsku ligu a tohto pravidla sa držal po prestávke Depetris. Volešák gól nepustil, kanonier si strelu nenačasoval dobre. Na kopačke mal potom vyrovnanie Špalek, ktorý chcel doraziť strelu Paura, ale mieril príliš vysoko. Hra sa oproti prvému dejstvu vyrovnala, v strehu museli byť obe defenzívy. Šance zahodili aj Švejdík, ktorý mieril hlavou mimo a potom Letič nedočiahol loptu po rohovom kope. Baez so Schranzom však po hodine hry spolupracoval na strane Spartaka kvalitným spôsobom a preto po akcii vyhrávala Trnava už 2:0. Pokutovým kopom mohol potom Depetris zvýšiť vedenie, ale neuspel. Napravil to tak v závere Halilovič a domáci sa tešia zo štvrtého miesta v tabuľke. Vystriedali tam práve šošonov. Premiéra na lavičke tak vyšla ešte nedávno hráčovi andelov, Miroslavovi Karhanovi.

Autor: Ľubomír Hudačko