19.09.2015 18:20 CET
0 : 1
(0:1)

Spartak Trnava - Zemplín Michalovce 0:1

Historické chvíle pre Michalovce! Nielenže konečne zabrali naplno, ale vyhrali v lige vôbec prvýkrát v histórii na ihrisku súpera a vylúpili zrekonštruovaný stánok Trnavy takisto ako prví, čo im už nikto nezoberie. Jediným gólom o tom rozhodol Danko a Zemplín sa tak odlepil z dna tabuľky. Naopak, Trnava sklamal a nepotvrdila výhru so Žilinou.

Úvod nebol pre Trnavu ideálny a už ten čo-to naznačoval, ako to v zápase bude vyzerať v jeho ďalšom priebehu. Spartak sa nevedel dostať do tempa a akoby sa včas neprebudil a nenaladil na prvé minúty. Nováčik tak začal cítiť šancu na úspech a zameral sa na pozornú defenzívu, dopredu sa nehrnul, snažil sa podkurovať iba z ojedinelých protiútokov. Po desiatich minútach mal síce šancu Mikovič, no Kelemena neprekonal. Hostia hrozili cez hrotového Nworaha, s ktorým mali trnavskí stopéri, hlavne Nikolič a Godál, chvíľami plné ruky práce. V 25. minúte vyrazil Kelemen strelu Harbu na bočnú sieť. No na druhej strane prekvapujúco zahrmelo. Danko sa poľahky vpredu preštrikoval do šance a pohodlne prekonal prizerajúceho sa Kamenára na 0:1. Tréner Hucko reagoval nasadením Depetrisa, ale v prvom dejstve sa Trnava už do šance nedostala.

Spartak bol pred stretnutím favoritom, ale pred druhým polčasom sa tento jeho status už tak rázne a nahlas zrejme nevyslovoval. Súpera sa snažil zatlačiť, lenže nováčik stavil na pozornú obranu a domácim to nešlo podľa predstáv. Halilovič Kelemena nevystrašil, keďže ranu mieril nad bránu a podobne pochodil aj Janečka o niečo neskôr. Následne sa zranil Depetris a do hry musel naskočiť Schranz. Po hodine hry Kelemen vyrazil gólovú strelu Haliloviča a 10 minút pred koncom nevedeli spartakovci dosiahnuť gól ani zo skrumáže, keď najskôr Majtán a vzápätí ani Halilovič neprestrelili obranu hostí. Halilovič mal šancu aj v závere stretnutia, no nepochodil a keďže Zemplín zubami nechtami bráni tesný náskok, vpredu veľa nevymyslel. No stačilo mu to na senzačné tri body a prvé historické víťazstvo nielen vonku, ale hlavne na zrekonštruovanom štadióne Trnavy. V tabuľke to znamená posun vyššie, na dno spadla Podbrezová.

Autor: Ľubomír Hudačko