22.10.2016 17:00 CET
1 : 5
(0:3)

FC Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 1:5

Ďalšia nepríjemná facka pre Zlaté Moravce, ktoré utrpeli prehru o štyri góly na vlastnom štadióne. Potvrdili tak status momentálne najslabšieho tímu Fortuna ligy. Slovanu podľahli vysoko 1:5.

Slovan pricestoval k rieke Žitave v roli favorita a potvrdzoval to od úvodu. Už v 10. minúte sa menilo skóre, pretože Schet peknou pätičkou našiel Soumaha a ten namieril presne k žrdi - 0:1. Domáci nehrali v pohode, často chybovali a pykať mohli po tom, čo sa na bránu rútil Čavrič. Svoju šancu ale našťastie pre Vion nepremenil. Ten istý hráč potom po štvrťhodine hry nahral Savičevičovi, ktorý nádherne upravil do rohu brány na 0:2. Aby toho nebolo pre domácich málo, v prvom polčase sa menilo skóre ešte raz. Center do vlastnej brány si umiestinl ukážkovým vlastencom Pintér a bolo prakticky po zápase - 0:3. Ešte horšie mohlo byť po šanciach Oršulu či Čavriča, ale Slovan pridal ďalšie góly až po zmene strán.

Pauza sa Vionu hodila ako soľ, ale nestačilo to na nič mimoriadne, pretože hneď dvoch minútach hry sa Slovan dostal do štvorgólového trháku. Oršula pohodlne namieril do prázdnej brány po akcii Čavriča - 0:4. V 52. minúte sa dočkali gólu aj domáci, keď Orávikovu strelu stihol Mucha ešte vyraziť, k lopte sa ale dostal nekrytý Pepe, ktorý upravil na 1:4. Po hodine hry asi najlepší hráč Čavrič mohol pridať ďalší zásah Slovana, ale Kováča neprekonal a mieril vedľa brány. Vion sa následne dostával viac do šancí, napríklad Pintér mohol znížiť hneď dvakrát. Nedal ani na druhej strane Priskin, ale čo mu nevyšlo v závere riadneho hracieho času, stihol v tom nadstavenom, čím upravil do prázdnej brány na konečných 1:5. Vion tak ostáva na poslednom mieste.

Autor: Ľubomír Hudačko