27.05.2017 17:30 CET
2 : 0
(2:0)

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 2:0

Potvrdenie domácej dominancie v poslednom kole Fortuna ligy pre Ružomberok znamenalo, že DAC sa do pohárovej Európy nepozrie. Na Liptove totiž MFK vyhral 2:0, bronzové miesto pre hrnčárovcov ale bolo jasné už pred zápasom.

O poháre bojujúci DAC vedel, že potrebuje čím skôr ísť do vedenia a dúfať v pomoc ostatných mužstiev. Aj preto sa ako prvý v bráne zapotil Macík a nepríjemnú strelu Aluku musel riešiť už v 1. minúte. Napokon to ale bolo zo strany hostí v prvom dejstve všetko, MFK si doma nenechal brnkať po nose a postupne dianie na ihrisku ovládol. Mareš ešte mieril len do stredu brány a po štvrťhodine hry neuspel Daniel. Po dvadsiatich troch minútach už sa skóre menilo, lopta Gálovi-Andrezlymu sadla a z uhla otvoril skóre - 1:0. Druhý gól stihli hráči MFK ešte v prvom dejstve, pretože Mareš sa pekne uvoľnil a upravil na 2:0.

O všetkom tak v podstate už bolo rozhodnuté, pretože DAC na ihrisku Liptákov ešte nikdy nevyhral a preto sa neočakával trojgólový obrat ani teraz. Územnú prevahu síce hostia postupne získali, lenže šlo len o miernu nadvládu. Pevná obrana hrnčárovcov odolala a neujala sa napríklad ani šanca Vidu po hodine hry. Desať minút pred koncom mal šancu na ľavom kraji Faško, ale z bezprostrednej blízkosti trestuhodne hlavičkoval mimo. Ten istý hráč potom z polovice ihriska chcel prelobovať Száraza a takmer uspel. Dobrý zápas s tempom vyhrali Liptáci a jasne potvrdili bronzové miesto, pričom DAC sa do pohárovej Európy určite nepozrie. Jedine, žeby sa niekto z ligy opäť ohlásil. Zároveň sa Dunajskú Stredu skončila dlhá, šestnásťzápasová séria bez prehry.

Autor: Ľubomír Hudačko