10.12.2016 17:00 CET
1 : 1
výsledek zápasu anulován

Spartak Myjava - Slovan Bratislava 1:1

V 19. a zároveň poslednom jesennom kole Fortunaligy sa Myjava rozišla so Slovanom Bratislava remízou 1:1 (1:0).

Samotnému stretnutiu predchádzala slávnostná predohra. Súvisela s ukončením kariéry kapitána domáceho tímu, Martina Černáčka. Kopaničiari vstúpili do zápasu aktívne a po prvý raz pohrozili už vo štvrtej minúte. Hlavička Pavlíka skončila nad bránou. Skóre sa menilo o minútu nato. Machovec odcentroval do pokutového územia, Abrahám priklepol Pekárovi a ten zakončil presne k žrdi - 1:0. Slovan mohol rýchlo vyrovnať, vo ôsmej minúte nabil pred bránu Soumah a Machovec ju z bránkovej čiary odkopol do bezpečia. Soumah sa individuálne presadil rovnako o štyri minúty, keď sa striasol dvoch hráčov, no pri pokuse obísť Hrušku si posunul loptu príliš ďaleko. Hra sa postupne upokojila. Myjavčania pohrozili v 26. minúte z priameho kopu - Kolár mieril privysoko. V závere prvého dejstva ešte preveril Grejfa zo strednej vzdialenosti Kóňa.

Po návrate z kabín hlavičkoval v 48. minúte nad bránu De Marco. V 57. minúte sa vo veľkej šanci ocitol Soumah. Jeho pokus zneškodnil Hruška. Lopta sa ešte odrazila k striedajúcemu Oršulovi, a ten už nemal problém trafiť odkrytú bránu - 1:1. Hostia boli naďalej aktívnejší, v 63. minúte vystrelil zo strednej vzdialenosti Kubík. Tlak Slovana bol však vo zvyšku zápasu neúčinný. Domáci zas zlyhávali pri kontrách. V nadstavenom čase bol vylúčený Savičević po druhej žltej karte. Po taktickom faule Kukoľa na Scheta druhý menovaný zhodil domáceho hráča a nasledovala šarvátka. V nej boli zapojení takmer všetci hráči. Výsledkom boli červené karty pre Kukoľa a Scheta.

Spartak Myjava remizoval v jesennej aj Černáčkovej derniére so Slovanom Bratislava 1:1.

Autor: Dušan Guman / teraz.sk