28.08.2016 19:00 CET
1 : 0
výsledek zápasu anulován

Spartak Myjava - Tatran Prešov 1:0

V siedmom kole Fortunaligy vyhral Spartak Myjava nad nováčikom z Prešova tesne 1:0 (1:0) a vyhupol sa na piate miesto tabuľky. Hostia ani v štvrtom zápase vonku nedali gól a nezískali ani bod.

V 15. minúte videli diváci prvú dobrú príležitosť Myjavy. Po centri Briganta netrafil loptu Sládek, ale k zakončeniu sa dostal Kukoľ. Jeho pokus zblokoval Dzurík na rohový kop. V 18. minúte sa už Myjavčania tešili z gólu, to však bolo predčasné. Sládek síce vydarene vysunul Dugu, no Myjavčan bol v ofsajde. V 26. minúte Spartak zožal úspech prevahy. Rohový kop z pravej strany zahral Sabler a tretí gól v sezóne zaznamenal hlavičkou kapitán Kóňa - 1:0. V 29. minúte sa mal pískať pokutový kop proti domácemu celku za ruku v šestnástke, hlavný rozhodca však do píšťalky nefúkol. Prvý polčas začali dobre Prešovčania, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali. Naopak postupom času si domáci vytvorili prevahu, ktorú zavŕšili gólovou Hlavičkou Kóňu. Po ruke Ostojiča ukrátil rozhodcu o penaltu celok hostí.

Tri minúty po obrátke sa Rolinc otočil okolo striedajúceho Marčeka a strelou z otočky tesne minul bránu. V 50. minúte zahrávali domáci roh. Kukoľ z neho našiel Sládeka, ktorého pokus Talian musel vyraziť. V 62. minúte opäť zasiahol Talian, keď vyrazil strelecký pokus Kóňu z priameho kopu. Následne pálil Kukoľ, ale trafil brániaceho Dzuríka. V 86. minúte prišiel veľmi nepríjemný center Kukoľa. Gólman hostí mal problémy, ale napokon sa skóre nemenilo. Minútu pred koncom riadneho hracieho času mohol Tatran vyrovnať. Po kombinačnej akcii zakončoval Dupkala a jeho pokus ľavačkou mieril do stredu brány, kde stál pripravený Hruška.

Myjava zvíťazila nad prešovským Tatranom 1:0 a pripravila Šarišanom piatu prehru v sezóne. Spartak zaznamenal tretí plný bodový zisk v aktuálnom ročníku najvyššej súťaže.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu