07.08.2016 19:00 CET
1 : 2
(0:2)

Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:2

MŠK Žilina priviezla tri body z Trnavy za výhru 2:1. Dvakrát sa v prvom polčase presadili hostia, na konci duelu výsledok korigovali andeli.

V šiestej minúte sa po centri do šestnástky presadil slabo bránený Hlohovský a otvoril skóre - 1:0 pre Žilinu. Už v desiatej minúte nasledovala kolmica na Otubanja. Útočník tmavej pleti sa nepomýlil - 2:0. V 29. minúte sa mala pískať ruka po centri Mikoviča. Rozhodca Smolák to nechal tak a nasledoval iba roh pre Spartak. V 38. minúte mohlo byť 0:3. Jakubech vybehol proti Škvarkovi a zmaril jeho veľkú šancu.

V 51. minúte Hlohovský fauloval Kadleca. Priamy kop Spartak nevyužil a musí Žilinčanov naďalej vysoko napádať. Do šance prenikajúceho Tambeho zastavil ofsajd. V 54. minúte domáci mohli znížiť. Kadlec prešiel cez brániaceho hráča, našiel Slobodu, ten posunul na Haliloviča, a ten zakončil. Mieril nad, ale Volešáka aspoň vystrašil. V 58. minúte si Mikovič vymenil loptu s Tambem a posunul ju Halilovičovi. Hráč Trnavy si loptu zasekol a už nedokázal vystreliť. V 67. minúte Tambe tesne nedosiahol na center Haliloviča. Potom sa do prieniku dostával Mikovič a skončil na zemi, ale rozhodca ukazuje hrajte ďalej. V 72. minúte Godál hlavou mieril tesne vedľa. V 88. minúte skúsil skórovať Jirka, ale Volešák vyrazil na roh. V poslednej minúte riadneho hracieho času Trnava zatlačila loptu do brány. Z blízkosti sa presadil Sloboda. V nadstavenom čase Spartak ešte zahrával priamy kop a dopredu išiel už aj brankár Jakubech. Center skončil na hlave Bella, ktorý zakončil nepresne.

Spartak Trnava podľahol vo štvrtom kole na domácej tráve ambicióznej Žiline 1:2.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu