09.04.2017 15:20 CET
1 : 2
(0:1)

Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:2

Vedúci celok tabuľky MŠK Žilina využil včerajšie zaváhanie Slovana v Dunajskej Strede a zvýšil svoj náskok na čele súťaže po výhre v Trnave 2:1 (1:0).

Úvodné minúty boli vyrovnané. Iniciatívu však postupne prebrali hostia. V deviatej minúte rozohral štandardku Holúbek, ktorého prudké zakončenie z 18-tich metrov narobilo Jakubechovi problémy. Po štvrťhodine hry rozohral štandardku Čonka a na vzdialenejšej žrdi sa dostal k hlavičke Schranz. Z piatich metrov mieril mimo. V 25. minúte "Šošoni" zakombinovali a Škvarka prízemnou strelou do protipohybu Jakubecha otvoril skóre - 1:0 pre Žilinu. V 31. minúte sa vyznamenal Jakubech po tom, čo vyrazil prudkú strelu Špaleka z uhla. V závere prvého polčasu si na Špalekov center nabehol Šejdajev a hlavou poslal loptu tesne mimo.

Po zmene strán sa pred Volešáka viac tlačili Spartak. V 47. a 51. minúte sa dostal do dobrých streleckých pozícií Tambe. Prvýkrát mieril tesne mimo, druhú strelu Volešák na dvakrát chytil. V 54. minúte mohol vyrovnať Schranz, ale svoju veľkú príležitosť premárnil. V 66. minúte poslal prudký center do pokutového územia Čöglej, aby gólovú hlavičku Tambeho Volešák vytlačil na roh. V 71. minúte prišla prvá vážna situácia hostí v druhom dejstve. Škvarkova gólová strela zasiahla ruku Čonku a nasledoval pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Vavro a prudkou strelou k pravej žrdi rozvlnil sieť za Žilinu druhýkrát - 2:0. V 85. minúte Schranz trafil z hranice šestnástky ľavý horný roh Volešákovej brány - 1:2 z pohľadu domácich. V 89. minúte mal čistý gól na kopačke Špalek, ale ani z metra nezasunul loptu do brány. Žilina zvíťazila v Trnave s prehľadom 2:1 (1:0) a zvýšila náskok na čele tabuľky pred Slovanom na desať bodov.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk