17.09.2016 19:00 CET
2 : 3
(1:1)

Spartak Trnava - Zemplín Michalovce 2:3

Spartak Trnava prekvapujúco podľahol v deviatom kole na domácej tráve východniarom z Michaloviec 2:3 (1:1).

Spartak mohol vyhrávať už od piatej minúty. Po úniku Haliloviča a nezištnej prihrávke nepresne zakoncil Bello. Na druhej strane opakovane pohrozil Kotora. Po jeho druhom zakončení rozohral Jakubech rýchlu akciu cez Mikoviča. Aktivitu útočníka domácich zúročil Jirka - 1:0 pre Trnavu. V 15. minúte po rohovom kope zahlavičkoval Kushta do bočnej siete. O dve minúty po úniku Jirku kapitán červenočiernych Mikovič prestrelil. V 23. minúte zakončoval Horník, ale tečovanú strelu z jeho kopačky, klesajúcu pod brvno, stačil Kira vytlačiť na roh. Vyrovnávajúceho zásahu sa hostia dočkali v 33. minúte. Po zahraní rohového kopu hlavou usmernil loptu do siete nebránený Koscelník.

Druhý polčas začali lepšie hostia z ďalekého východu. Striedajúci Škutka v 48. minúte po vyšachovaní trnavskej obrany a prihrávke Danka z uhla prekonal Jakubecha - 2:1. V 56. minúte Sloboda po prihrávke Mikoviča sám pred Kirom nezakončil. V 64. minúte išli východniari už do dvojgólového vedenia. Po obrovskej chybe domáceho Horníka sa dostal sám pred Jakubecha Mensah a s prehľadom skóroval - 3:1. O štyri minúty po góle hostí michalovská obrana faulovala v pokutovom území Greššáka. Z nariadenej jedenástky znížil Godál na 2:3. Trnavčania však viac neskórovali a Michalovce ich do zakončenia nepúšťali. Päť minút pred koncom mohol vyrovnať striedajúci Košťál, ale z dobrej pozície vystrelil slabo.

Michalovce boli v Trnave futbalovejšie a nečakane získali cenné tri body, keď po polčase výsledok priklonili na svoju stranu a vyhrali 3:2 (1:1).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk