13.05.2017 19:00 CET
1 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - Zemplín Michalovce 1:0

V 31. kole najvyššej súťaže zdolal Spartak Trnava michalovský Zemplín tesne 1:0 (1:0).

V úvode zagratulovali žiaci svojim mamám. Blahoželalo sa tiež bývalému trénerovi Jánovi Huckovi k 85-ke a nasledovala minúta ticha za zosnulého futbalového funkcionára Dušana Čabana. V úvode nebezpečne hlavičkoval Greššák po rohovom kope Čonku. Vo ôsmej minúte po priamom kope Čonku neprekonal Maceja zblízka Godál. Po ďalšom priamom kope usmernil loptu hlavou vedľa Schranz. V 14. minúte priamy kop Serečina išiel tesne vedľa Jakubechovej brány. V 21. minúte zastavil sľubnú akciu Schranza so Slobodom chybne odmávaný ofsajd. Krátko pred uplynutím polhodiny Schranz neprekonal sediaceho Maceja. V 35. minúte po prvom rohu Michaloviec Grič netrafil bránu. Veľkú príležitosť na otvorenie skóre nevyužili východniari v 38. minúte: po rýchlej kontre a prihrávke Žofčáka trafil Regáli iba tesne vedľa ľavej žrde. Záver polčasu patril domácim. Čonka z priameho kopu prestrelil. V poslednej minúte po akcii Godála s Kadlecom rozvlnil sieť Čonka - 1:0.

Po zmene strán hosťom patrilo prvých desať minút. Strelu Serečina kryl pri ľavej žrdi Jakubech. Domáci následne zahrozili dvoma hlavičkami: pri prvej Tambeho loptu odvrátili hostia na roh a pri druhej mieril Oravec mimo brány. Potom hra upadla do podpriemeru, diváci videli medzišestnástkový futbal a pred bránami minimum vzruchu. Až Košťál v 78. minúte z uhla neprestrelil obranu Zemplína. Spartak Trnava porazil MFK Zemplín Michalovce 1:0 gólom v závere prvého polčasu.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk