21.02.2017 17:00 CET
2 : 0
(0:0)

Zemplín Michalovce - Spartak Trnava 2:0

V jarnej premiére oboch celkom boli úspešnejší domáci. Po bezgólovom polčase zdolali Michalovce Trnavu 2:0 (0:0).

Prvý polčas divákov futbalovou krásou nepotešil. Mnohé útočné akcie sa zastavili už v zárodku. Aktívnejší boli hráči Trnavy, ktorých na popradský štadión prišla povzbudiť asi stovka najvernejších. Vo ôsmej minúte Čonka vyslal nebezpečnú strelu, ktorú tečovali domáci, ale Macej predviedol úspešný zákrok a vyrazil na roh. Krátko nato zakončoval aj Godál, ale mimo michalovskej brány. V 21. minúte chcel brankára Zemplína prelobovať zdiaľky, ale namieril až za bránu. Priamy kop zahrával Halilovič, ale nezlomil Maceja. Skóre zápasu mohol v 43. minúte otvoriť Tambe, ktorý zblízka netrafil priestor medzi tromi žrďami

Desať minút po zmene strán zase strieľal Tambe, keď po centri Jansa zblízka hlavičkoval nad. V 63. minúte si Regáli nabehol na Žofčákovu prihrávku za obranu a technickou strelou prekonal Jakubecha - 1:0. Už v 68. minúte sa kapitán východniarov Žofčák dostal k dlhému centru od Regáliho a strelu bez prípravy umiestnil k vzdialenejšej žrdi - 2:0. V 74. minúte netrafil bránu znova Tambe. Hostia neskórovali ani v 87. minúte po priamom kope Čonku. Zemplín Michalovce zdolal v 20. kole Fortunaligy Spartak Trnava 2:0 (0:0).

"Mne sa tento zápas hodnotí ľahko. Dnes sme boli efektívni, z dvoch striel sme dali dva góly. Na hre viacerých chlapcoch bol vidieť rešpekt. V druhom polčase to už bolo lepšie, snažili sme sa niečo vymyslieť v ofenzíve. Keď sme dali druhý gól, zápas sme si už dokázali postrážiť. Treba však povedať, že súper mal dnes dostatok šancí na strelenie gólu," konštatoval po zápase tréner Michaloviec Anton Šoltis.

"Mali sme niekoľko príležitostí na to, aby sme otvorili skóre zápasu, ale tie sme, žiaľ, nevyužili. Domáci skórovali prakticky z prvej strely na našu bránku. Dostali sa do vedenia, my sme naopak krátko na to zazmätkovali v obrane a dostali sme aj druhý gól. S chlapcami to dosť zatriaslo, no snažili sme sa ešte dať kontaktný gól. Keď však nedáme gól, tak nemôžeme zvíťaziť," uzavrel jeho náprotivok Miroslav Karhan.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk