06.08.2017 18:30 CET
1 : 1
(1:0)

DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok 1:1

Aj po treťom kole je DAC nezdolaný, ale tentoraz si musel body podeliť s Ružomberkom. Na Davisovu penaltu odpovedal po vlastnom góle Šatku.

Lepšie do zápasu vstúpili domáci, veď už v 5. minúte menil skóre Davis z penalty. Inak sa im pevnú ružomberskú obranu už nedarilo prekonať. To Macej mal neraz problém, pretože Ruža pred jeho bránou hrozila a chcela vyrovnať. Po polhodine hry skúšal dobyť ružomberskú bránu Vida, ale jeho hlavička letela nad. Nad mieril päť minút pred koncom Pamboua hlavičkou. Aj preto sa polčas skončil lepšie pre DAC.

Zvýšenie skóre mali domáci poruke aj po prestávke, Macík s námahou vyrazil ranu Davisa a o niečo neskôr ho prevetral aj Pačinda. Potom bola pred brankárom hostí poriadna trma-vrma, ale nenašiel sa nik, kto by loptu doťukol za bránkovú čiaru. Postupne sa Ruža dostávala k slovu a mala šance na vyrovnanie. Napokon im k tomu pomohol Šatka, ktorý si zrazil loptu do siete po centri Gála-Andrezlyho a bolo 1:1. To hosťom poskytlo nádej a mali dostatok priestoru. Gerec ani Haskič však svoje šance nepremenili. Pár chvíľ pred koncom nerozhodol Čmelík, skvele sa však opäť predviedol Macík. Aj preto sa body delili.

Autor: Ľubomír Hudačko