14.04.2018 17:00 CET
3 : 1
(2:0)

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 3:1

Navýšenie náskoku pred tretím Slovanom si pripisuje Dunajská Streda. A minimálne do zajtra stráca na vedúcu Trnavu len 6 bodov, pretože v sobotňajšom dueli so Žilinou vyhrala 3:1.

Aj bez Erika Pačindu sa domácim v zápase darilo, hostia pre zmenu nastúpili po čase aj s Kubíkom. Ten mal prvú šancu, jeho strela však Maceja nevystrašila. Hostia pohrozili aj druhýkrát, Mihalík však namieril len do brankára. Šancu mal aj jeden z najlepších strelcov ligy, Mráz, ale jeho šanca stroskotala na nedostatku razancie. Nepresadil sa ani Škvarka, v 20. minúte mu chýbali centimetre. DAC sa zobudil o päť minút, ale Kalmár ešte divákov nepotešil. No Bayo potom umiestnil center Vidu a jeho tím viedol 1:0. Navrátilec Ljubičič potom svoj pokus usmernil presne a žltomodrí viedli už 2:0. V 37. minúte prišla chyba Maceja v rozohrávke, ale Kubík mieril len do žrde.

Šošonom sa v prvom dejstve príliš nedarilo, Dunajská Streda vyťažila z minima maximum a efektívnosť pretavila v dva góly. Hostia sa síce dostávali po prestávke do náznakov šanci, ale Mráz v šanci nedal. Gól prišiel v 62. minúte, keď Jánošík vysunul Ivana Diaza a ten prvým gólom sezóny znížil - 2:1. Vyrovnané mohlo byť okamžite, ale zakončenie od nikoho po centri Mihalíka neprišlo, hoci lopta bola v blízkosti Maceja. Smolný moment pre hostí prišiel v 68. minúte, keď sa už zdalo, že brejk domácich vyriešia. No Králik si dal vlastný gól a tým bol aj celý duel rozhodnutý. Strela Mráza ani Škvarku už gól nepriniesla, Jánošíkovi sa takisto znížiť nepodarilo. Tri body teda ostávajú doma, DAC dokonca minimálne do nedele znížil náskok Trnavy len na 6 bodov.

Autor: Ľubomír Hudačko