28.10.2017 18:00 CET
1 : 1
(0:1)

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 1:1

Tak, ako sme predpokladali, na Liptove sa hral vyrovnaný duel. Opäť sa potvrdil, že DAC nad Ružomberkom nevyhráva, hoci v sobotu k tomu mal mimoriadne blízko. Napokon na tri body nedosiahol, pretože o všetkom podstatnom rozhodla penalta domácich päť minút pred koncom.

Prvú šancu mali po piatich minútach hostia, ale Kalmár mieril len tam, kde bol pripravený brankár Macík. Dobrú šancu potom mal Haskič, no Ljubičič bol proti jeho pokusu otvoriť skóre. To však už neplatilo po dvadsiatich minútach, pretože skvelú nahrávku Divkoviča zužitkoval Živkovič a nedal Macíkovi šancu - 0:1. Ljubičič mohol dokonca pridať ešte v prvom polčase aj druhý zásah hostí, no mieril len tesne vedľa z veľkej diaľky prudkou ranou. Potom mal šancu ešte pačinda, ale neuspel ani nadvakrát. Vyrovnané na druhej strane nebolo po šanci Jána Masla, pretože Macej skvele vyškriabal jeho ranu na roh.

Po týchto udalostiach v prvom dejstve tak Ružomberčania mohli byť radi, že neinkasovali viac ako jeden gól. Vida dokonca po zmene strán mal veľkú šancu, no mieril sám pred brankárom len do jeho nohy. Konečne sa ale začínali preberať Liptáci, no Kostadinov okolo hodiny hry nepochodil. Macej si poradil, neujal sa ani priamy kop Masla predtým. Ďalšiu šancu mal opäť Kostadinov, ale v čistej možnosti mieril nad. Macej mal šťastie, že neinkasoval z tohto nájazdu. V 79. minúte Dunajská Streda podnikla rýchly brejk po pravej strane a v nádejnej pozícii zakončoval Ľupták, ale len do rúk brankára Maceja. Domáci sa ešte nevzdávali a ich snaha bola odmenaná. Pár minút pred koncom si Daniel vybojoval penaltu, ktorú Kružliak premenil a rozhodol tak o deľbe bodov. Stále tak platí, že DAC zo 16-tich ostatných duelov nevyhral v Ružomberku ešte ani raz.

Autor: Ľubomír Hudačko