19.05.2018 17:00 CET
0 : 4
(0:3)

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 0:4

MFK Ružomberok sa so sezónou rozlúčil potupnou prehrou, keď Dunajskej Strede podľahol vysoko 0:4 (0:3).

Obidva celky vstúpili do zápasu s útočným poňatím hry. V dvanástej minúte sa do prvej väčšej šance dostali Liptáci. Haskič zo šiestich metrov prestrelil bránu. V 18. minúte ten istý hráč pravačkou nedosiahol na Gešnábelov center. Vzápätí na Baya smeroval lob za domácu obranu. Gólman MFK Macík vybehol, lopta sa dostala k Vidovi, a ten z diaľky trafil prázdnu bránu - 0:1. V 23. minúte Ljubičič zľuftoval hlavou z dvoch metrov. V 30. minúte však zložil reparát a zblízka pridal druhý úspech hostí - 2:0 pre DAC. O chvíľu Macík zlikvidoval Hukovu hlavičku z bezprostrednej blízkosti. V 34. minúte Qose z 20-tich metrov tesne minul bránku hostí. Prvý polčas gólovo uzavrel Bayo, keď ho prízemným centrom našiel Vida - 3:0.

DAC dominoval aj v druhom polčase. V 48. minúte Davisov pokus Macík vyškriabal na brvno. V 54. minúte Vida technickou strelou prekonal domáceho brankára - 0:4. V 63. minúte išiel Gerec sám na Maceja, ale nevyzrel naňho. V 73. minúte zase Macík Pačindovu hlavičku vytesnil nad. V 89. minúte ďalšiu tutovku spálil opäť Pačinda. Ružomberok podľahol Dunajskej Strede vysoko 0:4 a skončil v súťaži na šiestej priečke. DAC obsadil výborné tretie miesto a zahrá si európsky pohár.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk