29.07.2017 19:00 CET
2 : 1
(1:1)

Slovan Bratislava - FC Zlaté Moravce 2:1

Ďalšie tri body si pripisuje Slovan. Ten na Pasienkoch nezaváhal a porazil Zlaté Moravce 2:1. Škrvnou pre domácich je zranenie Róberta Vitteka.

Skóre sa menilo už po šiestich minútach, po rohovom kope sa Hološkova hlavička ešte neujala, ale z dorážka Sekulič prestrelil všetko v ceste a bolo 1:0. Neskôr prišla spolupráca dvoch bývalých reprezentantov Slovenska, Hološko nabil Vittekovi. Jeho rana ale mierila tesne nad. Zaujímavo to potom skúsil Savičevič, ale do čierneho sa jeho strela nezapísala. Tréner Vukomanovič potom po jedom zo súbojov musel nútene striedať zraneného Vitteka. Prvú prácu mal Greif v 25. minúte, úradovala totiž spolupráca Orávika s Barišom. Hološko po polhodine hry mieril zaujímavú ranu, ale Dobrotka ju zrazil na roh. V závere polčasu potom Cleber z priameho kopu trafil do múru, no Orávik napálil odrazenú loptu na bránu a Rundič si ju nešťastne vrazil do siete. Aj preto sa prvý polčas skončil 1:1.

Netrvalo dlho a po prestávke sa opäť ujal vedenia Slovan. Zase platilo, že gól dosiahol po odrazenej lopte a usmernení do siete. Teraz si takto streleckú listinu vylepšil Savičevič, keďže Kováč predtým loptu len vyrazil pred neho - 2:1. Po hodine hry mal Sekulič priestor na pravej strane šestnástky, vyslal krížnu strelu, ktorú obranca zrazil na roh. Belasí mali naďalej prevahu, kým ViOn bol v útoku prakticky neškodný. Dvadsať minút pred koncom De Kamps zakončil brejk Slovana, z dobrej pozície ale mieril tesne nad. Kováč mal prácu aj v 77. minte, Čavrič prudkú ranu ale do siete napokon nevtesnal. Hostia v závere ešte pritlačili, ale napokon z toho nvyťažili nič. Tri body preto ostali doma, Slovan je zatiaľ stopercentný.

Autor: Ľubomír Hudačko