05.05.2018 17:00 CET
2 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda 2:0

Trnava oslavuje titul! Dokázala ho získať po 45-tich rokoch a všetko to spečatila vďaka výhre 2:0 nad Dunajskou Stredou. Všetko podstatné sa udialo najmä v prvej štvrťhodine, pretože veci sa začali diať veľmi rýchlo. Padli tri červené karty aj jedna penalta-

Tréner Nestor El Maestro pri príchode do Trnave zaujal najmä netradičným menom, ale ako sa ukázalo, naozaj je v niečom maestro. Minimálne v tom, že dokázal tím Trnavy priviesť k titulu po 45-tich rokoch. Všetko to začalo proti Dunajskej Strede veľmi rýchlo, už po pár minútach sa kopala penalta, ktorú premenil Godál - 1:0. Následne videl za druhú žltú kartu červenú Huk a šiel pod sprchy. O pár minút padli ďalšie dve červené, tentoraz po roztržke medzi Kalmárom a Godálom, no prvý menovaný inkasoval červenú s tým, že vylúčený bol aj Čanturišvili. Hralo sa tak v poli 9 hráčov na 8. Ešte padli nejaké žlté karty, ale inak sa hra konečne upokojila. Trnava sa nikam neponáhľala, mala všetko pod kontrolou, DAC to lídrovi veľmi uľahčil.

Po prestávke sa takisto hralo viac-menej opatrne a šancí veľa nebolo. Rekordná návšteva v celej histórii City arény však hnala svojich dopredu a viac ako 16 000 ľudí mohutne povzbudzovalo celý zápas. Našla sa opäť aj čierna škvrna v dueli, keď svetlica dopadla na bránku v blízkosti brankára Maceja. No potom sa hralo aj pred bránou hostí, pätnásť minút pred koncom mohol rozhodnúť Hladík, no mieril nad. Následne však spravil Macej veľkú chybu, Egho mu vystihol kľučku a do prázdnej brány spečatil majstrovské oslavy Spartaka - 2:0. Upraviť skóre mohol ešte Hladík, ale mieril do brvna. Nič to však nemenilo na tom, že Trnava získala po takmer polstoročí majstrovský titul!

Autor: Ľubomír Hudačko