14.10.2017 17:00 CET
0 : 2
(0:0)

Železiarne Podbrezová - DAC Dunajská Streda 0:2

V dvanástom kole Fortunaligy podľahol ŽP Šport Podbrezová na domácej tráve DAC-u Dunajská Streda 0:2 (0:0).

Mužstvá hrali opatrne, zo zabezpečenej obrany a obe v dôležitých momentoch aj nepresne. Preto sa v prvom polčase hralo najmä medzi šestnástkami. Najväčšiu šancu premárnil po chybe Kostelného v 22. minúte Pačinda, keď tiesnený nastrelil vybiehajúceho Kuciaka. Spočiatku mali územnú prevahu hostia, aj keď o prvý gólový náznak sa postaral v siedmej minúte hlavičkou domáci Leško. Nezáživný zápas sa postupne presunul na polovicu hostí, ale Horehronci za celý polčas medzi tri žrde netrafili. V 24. minúte z diaľky nepresne zakončil Mikuš. V 33. minúte Bernardinu trafila po priamom kope lopta tak, že sa od neho odrazila mimo bránky. Po Leškovom rohu v 39. minúte skončila mimo aj hlavička Djordjeviča. Z hostí bol nebezpečný najmä Pačinda, hoci viac menej len platonicky. Okrem nepremenenej príležitosti v 22. minúte sa do podobnej situácie dostal o dve minúty neskôr. Vtedy Kuciak čítal hru a včasným vybehnutím nepustil hráča zo Žitného ostrova ani do zakončenia.

Po zmene strán mal v 51. minúte veľkú príležitosť Čmelík, no trafil len do brankára Kuciaka. V 56. minúte vyťažil Čmelík z brejku nepresnú strelu. V 65. minúte po viackrát odrazenej lopte trafil do siete zo štyroch metrov Huk - 1:0 pre hostí. Domáci začali útočiť a zabudli na obranu. Doplatiť na to mohli po nepresnej hlavičke Divkoviča v 69. minúte. V 78. minúte železiari konečne trafili priestor brány po chybe Kalmára a slabej strele Rendlu. Po prečíslení potvrdil výsledok v 89. minúte Ljubičič. Kuciak najprv zakročil, ale strelec dotlačil loptu do siete - 2:0. DAC Dunajská Streda porazil domácu Podbrezovú v nie príliš atraktívnom zápase 2:0 (0:0).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk