18.05.2019 17:00 CET
1 : 0
(1:0)

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 1:0

Vo Fortuna lige je rozhodnuté aj o poslednom účastníkovi európskych pohárov, definitívne si túto miestenku zabezpečil Ružomberok. Ten vyhral doma s Dunajskou Stredou tesne 1:0, ale na tri body to stačilo.

Už do začiatku sa hralo aktívne pred bránou DAC, domáci tím si to chcel odpracovať čím skôr. A podarilo sa to, pretože v 6. minúte Gerec sklepol loptu Mustedanagičovi a ten otvoril skóre - 1:0. V 11. minúte po domácom rohovom kope Qose tesne hlavou minul bránu hostí. V 33. minúte spoza "veľkého vápna" napriahol Ronan a Macík musel vytiahnuť svoj prvý zákrok. O tri minúty na to na na druhej strane mohli domáci svoje vedenie zveľadiť, keď Gereca vychytal Jedlička a Qose nedokázal odrazenú loptu dopraviť do siete. Macík potom v závere vyriešil ešte nepríjemné momenty pred bránou a podržal svoj tím.

Po prestávke chceli hostia vyrovnať, ale dlho sa pred bránu súpera nedostávali. Naopak v 55. minúte na druhej strane pekné sólo predviedol Mustedanagič, lenže vo výhodnej pozícii tesne minul bránu. Po brejku a uplynutí hodiny hry nedal ani Gál-Andrezly. V 71. minúte po ružomberskej štandardke zblízka hlavičkoval Kružliak a Jedlička na bránkovej čiare čaroval. Viac sa toho v dueli už ale neudialo a preto si Ruža doma opäť udržala čisté konto a aj si postrážil účasť v pohároch v budúcej sezóne.

Autor: Ľubomír Hudačko