13.04.2019 15:30 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - Zemplín Michalovce 1:0

Na Liptove domáci tím potvrdil dobrú formu a vyhral s Michalovcami tesne 1:0. O všetkom rozhodol štvrťhodinu pred koncom Gerec.

Najprv sa však dopredu drali východniari, pekné akcie ale gólom neskončili. Napríklad P. Kolesár mal po pár minútach od úvodného hvizdu dobrú šancu, ale minul dolný roh brány. Ružomberok následne dobre zareagoval a súpera nepúšťal do podobných pozícií. Qose mohol otvoriť skóre pre zmenu v prospech Liptákov, ale z diaľky nemieril presne. Potom nezakončil presne ani po kombinačnej akcii Gerec. V 22. minúte prvý zákrok pri prieniku Zacharkiva musel vytiahnuť domáci brankár Čtvrtečka. Strela Mustedanagiča neskôr skončila na brvne, takže ani po jeho šanci sa skóre nemenilo. Veľkú šancu mal Casado, ale na Čtvrtečka nevyzrel. Gál-Andrezly ešte v závere polčasu vyslal do šance Mustedanagiča, ale ten nedal.

Dobrú šancu mali domáci hráči po prestávke, ale Kira sa Gerecom nachytať nenechal. Smerom dopredu sa Liptákom nedarilo podľa predstáv, dlho sa na ihrisku toho veľa nedialo. Rozhodujúca šanca ale už číhala na ten správny čas, ešte predtým Kira vychytal Gál-Andrezlyho. Ale potom to už prišlo, Kostadinov našiel Gereca a ten upravil skóre na 1:0. Jedinák mal ešte šancu päť minút pred koncom, ale v koncovke zlyhal. Petro ešte odvrátil šancu Mustedanagiča a aj preto sa viac gólov v zápase neurodilo, Ruža vyhrala tesne o jeden zásah.

Autor: Ľubomír Hudačko