16.02.2019 14:00 CET
1 : 1
(0:0)

MŠK Žilina - Spartak Trnava 1:1

Sledovaný súboj pod Dubňom napokon skončil deľbou bodov. Dlho to však vyzeralo tak, že tri body si prekvapujúco odnesie Trnava. Domáci však zabrali a v závere aspoň vyrovnali.

Zápas mal skvelú atmosféru, na trávniku bolo o čo hrať. Hostia nastúpilii s viacerými navrátilcami od Janečku cez Rusova až po Depetrisa. Otvoriť skóre mohli ako prví šošoni, to by však Diaz v 7. minúte musel mieriť presnejšie. Šancí nebolo mnoho, v 17. minúte Boženík v ojedinelej takej mieril iba slabšiu strelu do stredu. V 27. minúte kopali domáci priamy kop z hranice šestnástky, ale Holúbek poslal loptu tesne nad. Janečka neskôr mieril zaujímavú strelu, no Holec si poradil a podržal svoj tím. Brankár domácich potom chytil aj šancu Grendela, takže do prestávky sa šlo za bezgólového stavu.

Viac sa smerom dopredu po pauze tlačili šošoni, ale čistú šancu si nevedeli vypracovať. Majster pozorne bránil a stále platilo, že šancí sa nerodilo veľa. Spartak stavil len na brejky, a jeden po hodine hry aj slávil úspech. V 16-tke sa dostal k lopte navrátilec na slovenské trávniky David Depetris, presadil sa cez jedného zo žilinských brániacich hráčov a strelou do ľavého dolného rohu zabezpečil Trnave vedenie - 0:1. Holec mal prácu aj o niečo neskôr, no nečakané vedenie sa domáci snažili zmazať. Štvrťhodinu pred koncom Káčerov pokus Rusova neprekonal, domácich posilnil vpredu aj Balaj. V šanci neuspel ani Tomič, opäť bol pozorný Rusov. Káčer potom mieril nad, ale tlak domácich silnel. Domácim to napokon vyšlo tri minúty pred koncom. Boženík posunul Diazovi, ktorý si vylepšil pozíciu a prekonal Rusova - 1:1. Žltozeleným potom nepomohla červená karta Kašu, duel tak priniesol dva góly a remízu.

Autor: Ľubomír Hudačko