20.10.2018 17:00 CET
3 : 1
(2:1)

Slovan Bratislava - FC Zlaté Moravce 3:1

ŠK Slovan Bratislava potvrdil v dvanástom kole úlohu favorita a FC ViOn Zlaté Moravce zdolal 3:1 (2:1).

Prvá strela na bránku v zápase prišla v tretej minúte. Do priestoru troch žrdí vystrelil nožničkami Banovič. Takisto aj prvý rohový kop patril hosťom. Ľuptákov center však nebezpečný moment a už vôbec zmenu skóre nepriniesol. Bajrič celkom nelogicky stiahol Banoviča a pokutový kop v 18. minúte premenil Ďubek - 0:1. Po chybe obrancu ViOn-u prízemnou krížnou strelou vyrovnal najlepší strelec súťaže Šporar - 1:1. V 33. minúte vypálil z dobrých 25 metrov Moha a bolo 2:1 pre Slovan.

Po zmene strán najväčšiu gólovú šancu po prečíslení nevyužil Moha. Po hodine hry Slovan na prvej tyči odvrátil vysokú loptu, išiel do protiútoku a prečíslil súpera dvomi na jedného. Šporar prihral Mohovi, ktorý z pár metrov prestrelil odkrytú bránu. A to mal ešte v ponuke úplne voľného Šporara. V 70. minúte padol pri súboji v pokutovom území Šporar a nasledoval pokutový kop. Ten bezpečne premenil sám poškodený strelou k pravej žrdi - 3:1. O pár minút pekne prihral Čavrič, ale Mohovi chýbali centimetre, aby sa dostal k lopte. Krnáč dobre čítal hru. ŠK Slovan Bratislava zdolal FC ViOn Zlaté Moravce 3:1 a deviatym víťazstvom v ročníku potvrdil vedúcu priečku v tabuľke.

Autor: Dušan Guman / teraz.sk