11.08.2018 19:00 CET
3 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - Zemplín Michalovce 3:0

Spartak Trnava zvíťazil na Štadióne Antona Malatinského v slovenskom Ríme nad MFK Zemplín Michalovce jednoznačne 3:0 (1:0).

Trnava nenastúpila v plne sile, čo je vzhľadom na jej úspešné pôsobenie v Lige majstrov pochopiteľné. Ani to však nebolo prekážkou vysokého víťazstva domáceho celku. Vo štvrtej minúte zasiahol Rusov po hlavičke Sulleya. Snaha hráčov Zemplína sa už potom v prvom polčase končila len pred domácou šestnástkou. V jedenástej minúte po centri Jirku Miesenböck strelou od ľavej žrde prekvapil Kiru a bolo 1:0. Trnavčania mali i ďalšie šance, ale skóre sa nemenilo. V 21. minúte Kira zasiahol pred Dangubičom. O tri minúty neskôr nováčik v trnavskom drese Vantruba hlavičkoval nad bránu. V 37. minúte zakončil Jirka šancu Spartaka strelou do Dangubiča. V záverečnej minúte prvého polčasu po chybe obrany hostí išiel Vantruba sám na bránu, ale trafil iba do vybiehajúceho brankára.

V druhom polčase mali domáci územnú prevahu, do šestnástky však smerovali nepresné lopty. Hostia zas hrali iba po šestnástku domácich. V 67. minúte po rohu Jirku zvýšil Hladík hlavou - 2:0. Pekárovu strelu kryl brankár Kira. Kadlec minul ľavý horný roh brány. V 82. minúte po rohu Pekára zvýšil Sloboda, hrajúci za Trnavu 50. ligový zápas, na 3:0. V závere kryl Rusov strelu Turika a striedajúci Grendel namieril tesne vedľa brány Michaloviec. Trnavčania v jubilejnom 50. zápase na novom štadióne porazili v nekompletnej zostave Michalovce vysoko 3:0. V utorok ich čaká odveta tretieho predkola Ligy majstrov proti Crvenej Zvezde. Michalovce iba podčiarkli veľmi zlý vstup do tejto sezóny, keď po troch odohraných zápasoch naďalej ostávajú bez bodu.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk