29.09.2018 19:00 CET
2 : 2
(0:2)

Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 2:2

Dôležitý bod zachránili Michalovce v súboji s Ružomberkom. Domáci totiž prehrávali 0:2, ale napokon duel dokázali zremizovať. Ružu môže škrieť nepremenená penalta.

Favoritom duelu boli hostia a tí aj prví v zápase pohrozili. Mustedanagič mal šancu, ale Kira jeho úmysel vystihol. Neuspel ani Žofčák na druhej strane, loptu netrafil dobre. Aktívny Mustedanagič na druhej strane našiel voľného Kostadinova a zblízka nemal problém otvoriť skóre - 0:1. Hostia sa do konca prvého polčasu sústredili na aktívne bránenie tesného náskoku a aj vďaka nie príliš nebezpečným snahám domácich sa i to darilo. V závere polčasu hostia udreli druhýkrát, Qose spolupracoval s Kostadinovom a pekne preloboval Kiru už na 0:2.

Zemplínčanom už poriadne tieklo do topánok, potreboval sa čím skôr vrátiť do zápasu a niečo so stavom urobiť. Aj preto prišli dve striedania a ich efekt mal za následok zníženie takmer po hodine hry. Žofčák vyzval Sulleyho a ten nedal šancu brankárovi gólom na 1:2. Po kontaktnom góle ožili domáci diváci aj hráči a niekoľko minút sa hralo najmä na polovici Ružomberka. Lenže hostia mohli rozhodnúť, keby premenili penaltu. Tandir však neuspel a stále bolo o čo hrať. Kira podržal svoj tím a fanúšikovia posledný celok hnali dopredu. V 78. minúte si hostia vydýchli po hlavičke Vaščáka, ktorý zblízka tesne minul bránku. Napokon však východniari vyrovnali, Beskorovajného center v 85. minúte zmiatol Macíka, ktorý nezareagoval a bolo 2:2. Michalovce mohli aj vyhrať, ale to by Sulley musel hlavičkova tak, aby Macík nezasiahol. Ten istý hráč potom mal smolu, pretože na bránkovej čiare mu šancu vykopli obrancovia hostí a skóre sa nemenilo ani po rane do žrde. Aj preto ostav platný stav 2:2, hoci to mohlo skončiť ešte všelijako.

Autor: Ľubomír Hudačko