11.05.2019 17:00 CET
0 : 3
(0:1)

Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 0:3

Už len dva zápasy sa budú hrať v slovenskej Fortuna lige a Ružomberok po zisku troch bodov a prehre Žiliny je blížko k účasti v Európskej lige a celkovému 3. miestu. Rozhodla o tom výhra o tri góly na pôde Michaloviec.

Ešte sa nikdy nestalo, aby Michalovce v najvyššej súťaži porazili Ružomberok. A nedarilo sa im ani v sobotu pri ďalšom strete týchto tímov, hoci dlho sa na ihrisku nič podstatné nedialo. Tímy hrali nevýrazný futbal a prvý vzruch prišiel až po polhodine hry. Qose totiž premenil penaltu po faule na Gereca a hostia viedli - 0:1. Potom sa na ihrisku už trochu viac hráči snažili a sledovali zaujímavý duel. V 33. minúte mohol potešiť svoje farby Kostadinov, ale pred odkrytou bránkou namieril vedľa. Pár minút pred koncom polčasu neuspel ani Diarra, zakončoval len slabo. Kolesár potom mieril z hranica vápna, ale mierne minul.

Zmena strán znamenala pár minút ticha a potom šancu Mustedanagiča. Jeho ranu ešte Kira kryl, ale Gerec nemal problém upraviť na 0:2. Ružomberok si teda kráčal za tromi bodmi pevnými krokmi a mohlo to byť ešte veselšie po hodine hry. Mustedanagičov pokus však nenechal za seba zapadnúť Kira. Na druhej strane nedal Kountouriotis, jeho pokus brankára Macíka neprekonal. Posledné slovo mal Gál-Andrezly, ktorý z hranice vápna upravil na 0:3 a zabezpečil, že Ruža je bližšie k 3. miestu ako Žilina, ktorá opäť prehrala.

Autor: Ľubomír Hudačko