11.07.2020 18:00 CET
0 : 3
(0:0)

AS Trenčín - FC Nitra 0:3

Výsledkovým výbuchom skončil posledný nadstavbový zápas Trenčína v aktuálnom ročníku Fortunaligy. S Nitrou, ktorá bojovala o záchranu v najvyššej súťaži, prehral na domácej tráve v Senici rozdielom triedy 0:3 (0:0).

V 17. minúte urobil hrubú chybu pri rozohrávke v pokutovom území domáci Nielson. Faško poslal prihrávku na voľného Fabiša, ktorý išiel do veľkej šance, ale sám pred Šemrincom namieril vysoko nad. O dve minúty sa do zakončenia dostal najprv Roguljić, ale jeho pokus bol zblokovaný. Následne strieľal Čataković, ktorého vychytal Šípoš. V 33. minúte potiahol akciu AS Van Kessel. Jeho prihrávka našla v pokutovom území Roguljića, ale ten zakončil tesne vedľa.

V 54. minúte nepremenil Fabiš nájazd na Šemrinca. Fabiš sa ešte dostal k odrazenej lopte, ale zakročil Mazanovský. V 62. minúte Ristovski po dobrom centri hlavičkoval tesne nad. V 68. minúte Ristovski našiel Faška, ktorý trafil horný roh brány - 0:1. V 74. minúte Mazanovský nezachytil Faškovu prihrávku, loptu získal Ristovski a strelou k tyčke upravil už na 2:0 pre celok spod Zobora. V 77. minúte Šípoš veľmi dobrým zákrokom vyrazil do bezpečia Corrynovu hlavičku. V 78. minúte obrana Trenčína zahrala ľahkovážne. Centrovaná lopta prepadla na voľného Podhorina a kapitán Nitry hlavičkoval na 3:0 pre svoj celok. V 81. minúte tesne minul Šemrincovu bránu Ristovski. V 85. minúte Van Kesselove zakončenie zblokoval do bezpečia Megda. AS Trenčín po štyroch víťazstvách v nadstavbe v rade vybuchol a na domácej tráve podľahol zachraňujúcej sa Nitre vysoko 0:3. Ani toto víťazstvo však Nitre k záchrane nestačilo.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu