20.06.2020 17:00 CET
2 : 0
(0:0)

Nitra doma porazila Senicu

Dôležité tri body v boji o záchranu si pripisuje Nitra, ktorá zdolala mierne favorizovanú Senicu dvomi gólmi. Všetko podstatné sa udialo po zmene strán.

Najprv pohrozil Chobot, jeho ranu si ale Vorel nenechal preklznúť do siete. Šancu mal aj Vrábel, ale napokon nemieril razantne, takže Seničania sa ubránili. Gólom neskončila ani možnosť Enejiho. Opäť sa tak k slovu dostali domáci hráči, Faško však nedal veľkú možnosť po akcii so Šefčíkom. Ten neskôr mieril aj do bočnej siete. V závere polčasu mal šancu ešte Ristovski, ale po spolupráci s Chobotom sa zaskvel Vorel a podržal svoj tím.

Po prestávke to už bolo vzadu na strane Senice čoraz viac zabetónované a domáci sa nedostávali k slovu, ako by si priali. Podarilo sa to až takmer po hodine hry, aktívny Šefčík mieril peknou strelou do konštrukcie brány a zdalo sa, že sa bude v hre pokračovať. Rozhodca na čiare ale signalizoval gól a tak sa radovali hráči spod Zobora zásahom na 1:0. To zachraňujúci sa tím výrazne nabudilo a dvadsať minút pred koncom mohol zvýšiť skóre Ristovski. Opäť však nechal vyniknúť Vorela, ten ešte udržal svoj tím v hre v hodine dvanástej. Rozhodnutie tak prišlo pár minút pred koncom, opäť bol pri tom Šefčík. Jeho presný center upravil na konečných 2:0 Ristovski.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com