13.06.2020 17:00 CET
2 : 1
(1:1)

FC Zlaté Moravce - FC Nitra 2:1

FC ViOn Zlaté Moravce si v úvode nadstavbovej časti Fortunaligy poradil s FC Nitra pomerom 2:1 (1:1).

Už v tretej minúte zápasu zakončoval Sloboda, ale v dobrej pozícii bránu prestrelil. V dvanástej minúte sa k priamemu kopu postavil Šefčík. Brankár domácich Pindroch situáciu zrejme podcenil a zinkasoval pomerne lacný gól - 0:1. V 16. minúte z priameho kopu zakrútil loptu Ďubek. V gólovej šanci sa následne ocitol Asanović, ale jeho hlavička smerovala tesne nad. Domáci potom vystupňovali tlak. V 23. minúte obrana Nitry zaváhala, prízemný center do pokutového územia na druhú stranu našiel nepokrytého Kovaľa, a ten už loptu upratal do siete - 1:1. V 28. minúte mohli ísť hostia do vedenia. Chobor sa prebil až do šestnástky, kde ešte prihrával Ristovskemu. Kanonier hostí sám pred Pindrochom zaváhal a bol z toho len rohový kop.

V 50. minúte našiel Ristovski voľného Chobota, ale ten Pindrocha prekonať nedokázal. Domáci brankár svoj celok výrazne podržal. Hneď o minútu si to obaja futbalisti zopakovali. Chobot zakončoval, no v tomto prípade nad bránu. Nitra tak mala hneď v úvode druhého polčasu dve veľké šance. V 77. minúte domáci hráči otočili skóre. ViOn zahájil rýchly útok. Sloboda presnou prihrávkou vysunul Cmiljanića, ktorý sa dostal až pred brankára Šípoša a postaral sa o ďalšiu zmenu údaju na ukazovateli. ViOn Zlaté Moravce porazil Nitru 2:1.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu