11.07.2020 18:00 CET
0 : 1
(0:0)

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 0:1

Na záver sezóny Ružomberok totálne stratil formu a nebodoval ani v poslednom zápase s Dunajskou Stredou. Tá ešte hrala o 2. miesto na diaľku so Žilinou, no napokon ju v tomto ohľade napriek výhre 1:0 pod Čebraťom nepredstihne.

Na Liptove sa hral svižný a zaujímavý futbal. Oba tímy sa chceli rozlúčiť so sezónou čo najlepšie a podriadili tomu aj svoje ofenzívne chúťky a možnosti. Už v 11. minúte mal prvú šancu R. Kružliak, ale s tým si DAC poradil. Jedlička na druhej strane zneškodnil šancu Regáliho. To, čo od začiatku zápasu smerom dopredu tímy prezentovali sa však postupne vytrácalo a napokon diváci gól v prvom polčase nevideli. Ani jeden celok si totiž nevytvoril vyloženú šancu.

Po prestávke tempo hry pokračovalo, opäť sa súperi najprv len oťukávali. No potom sa pískala penalta pre hostí. Faul na Kalmára chcel potrestáť sám faulovaný a mohol otvoriť skóre. To však nedopustil Krajčírik, pretože ju skvelo zneškodnil. Nepríjemnú strelu potom vyslal na druhej strane Ďungel, Jedlička si však poradil. Asi štvrťhodinu pred koncom posielal do ohňa dobrú loptu Kalmár, no bez toho, aby sa ujala. Keďže na opačnej strane nedal R. Kružliak v dobrej možnosti, napokon sa radoval DAC. Sharani mieril center a Ramirez nemal problém upratať loptu do brány na 0:1. Hostia tak vyhrali a čakali na výsledok zo Žiliny. Tá si však poradila s Michalovcami a ustrážila 2. miesto.

Autor: Ľubomír Hudačko