27.06.2020 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

ŠKF Sereď - FC Nitra 1:0

V treťom kole fortunaligovej nadstavby si v skupine o udržanie sa v najvyššej súťaži domáca Sereď poradila s hosťujúcou Nitrou v pomere 1:0 (0:0) a definitívne tým zachránila prvoligovú účasť.

Susedské derby prinieslo spočiatku bojovný futbal, ale s množstvom nepresností. V deviatej minúte bol v dobrej pozícii Vrábel. Jeho hlavičku Hučko vytesnil na roh. Na opačnej strane pálil Špehar z ôsmich metrov vysoko nad. V 23. minúte sa individuálne predviedol Iván. Zbavil sa brániaceho Mulemeho, no s jeho strelou si Šípoš poradil. V 35. minúte sa Rorič ocitol zoči-voči Šípošovi, no gólman hostí ho vychytal. V 38. minúte Morongovu prudkú strelu z desiatich metrov vyhlavičkoval z bránkovej čiary Muleme.

V 46. minúte Vukov center Špehar sklepol Ivánovi, ktorého prudkú strelu odvrátil Kuník na roh. Roh rozohral Iván na hlavu Špehara, ktorý v 47. minúte otvoril gólový účet stretnutia - 1:0. O tri minúty nato mohlo byť vyrovnané: Ristovskiho strelu vyrazil Kanurič pred seba, ale Jesus z malého vápna prestrelil. V 53. minúte z 20-tich metrov vystrelil Muleme, no Kanuriča neprekvapil. V záverečnej 20-minútovke Nitrania vsadili všetko na útok, ale ich snaha končila na hranici veľkého vápna. V 90. minúte Slaninkovu pätičku so šťastím vyrazil Šípoš. Najtesnejšie víťazstvo 1:0 nad Nitrou zaistilo Seredi Fortunaligu aj pre nasledujúcu sezónu. Nitru naopak čaká na budúci týždeň kľúčový zápas so stále posledným Pohroním.

Autor: Dušan Guman / sport.sk