22.02.2020 14:00 CET
1 : 0
(1:0)

Zemplín Michalovce - FC Nitra 1:0

Zemplín Michalovce sa rehabilitoval za katastrofálny výsledok v prvom kole jarnej časti Fortunaligy a na východe republiky zdolal Nitru rozdielom gólu 1:0 (1:0).

Úvod zápasu bol opatrný, zaujímavejšie veci sa začali diať po štvrťhodine. V 18. minúte sa domáci Sidibé dostal za obranu Nitry, ale jeho strele ľavačkou chýbala razancia aj presnosť. Krátko nato Vojtko vyhral súboj pri rohovej zástavke a po jeho prihrávke zblízka rozvlnil sieť Kvocera - 1:0. Potom sa dlho hralo najmä medzi šestnástkami. V 36. minúte to spoza veľkého vápna vyskúšal Ristovský, keď trafil pravú žrď Kirovej bránky. V 60. minúte sa individuálnou akciou pokúšal skórovať Kolesár. Zakončil ju iba strelou do hráča hostí. Nitrania sa nevedeli dostať do tlaku. Naopak, v 70. minúte zakončil peknú kombináciu striedajúci Kountouriotis vedľa bránky. Zakrátko nebol na opačnej strane úspešný Gatarič. Záver stretnutia patril potýčke Savvidisa s Farkašom, po ktorej dostali obaja červené karty. Michalovce porazili Nitru jednogólovým rozdielom 1:0.

"Blahoželám našim chlapcom k víťazstvu. Nebol to ľahký zápas, to víťazstvo bolo vydreté. Po zápase s Trenčínom a prehre 1:8 sme toto víťazstvo potrebovali za každú cenu. Prvých 30 minút bolo v poriadku. Na lopte sme boli častejšie, než súper. Bol to ťažký zápas najmä na psychiku. Vieme, že náš výkon nebol ideálny, ale podstatné sú body, ktoré sú pre nás dôležité," uviedol po víťaznom dueli tréner Michaloviec Jozef Majoroš. "Bol to ťažký zápas s veľkým množstvom súbojov. My sme si ho však vyhrať nezaslúžili. Spravili sme viacero detských chýb. Naši hráči mali chuť vyhrať, keďže vedia, že bojujú o záchranu, ale nevyšlo to," povedal tréner hostí Anatolij Demianenko.

Autor: Dušan Guman / sport.sk