21.06.2020 18:00 CET
1 : 1
(0:0)

Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 1:1

Pätnásť zápasov. Presne toľko trvá nevíťazná séria Michaloviec proti Liptákom. Zemplín opäť nezdolal Ružomberok a na východe republiky s výrazne oslabenými hosťami iba remizovali 1:1 (0:0).

Hosťujúci tréner šetril takmer kompletnú základnú jedenástku. Liptákov totiž počas týždňa čaká odveta semifinále Slovnaft Cupu. V prvom dueli uhrala "Ruža" dobrý pohárový výsledok 1:1 na pôde favorizovanej Dunajskej Stredy. Úvod zápasu na Zemplíne bol obojstranne opatrný. Kvalite nepomohol ani hustý lejak, ktorý bombardoval trávnik od trinástej minúty. Hráčom robila kombinácia problém a prvú gólovú príležitosť videli diváci až v 26. minúte. V nej domáci Popovic namieril z hranice šestnástky tesne vedľa pravej žrde brankára Macíka. Na opačnej strane si domáci brankár Dráb v 40. minúte poradil s pokusom Almaského. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal Popovic, keď v 42. minúte krížnou strelou tesne minul bránku.

V 57. minúte Brenkus zahral priamy kop na hlavu Almásiho, ktorý rozvlnil sieť - 0:1. O desať minút mohol skóre zrovnať Žofčák. Strelu z priameho kopu namieril k pravej žrdi. Macíkovi lopta vypadla, avšak skončila vedľa bránky. Brankár hostí si vybral slabú chvíľu v 71. minúte. Domáci Savvidis vystihol rozohrávku hostí, cez Sidibého prešla lopta ku Konstantinidisovi, ktorého strelu z ostrého uhla si brankár hostí zrazil do bránky - 1:1. Tímy sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale veľkou prekážkou bol ťažký terén. MFK Zemplín Michalovce si s MFK Ružomberok podelil body po remíze 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk