07.12.2019 14:00 CET
2 : 0
(1:0)

Zemplín Michalovce - Spartak Trnava 2:0

Zemplínu Michalovce sa podaril naozaj husársky kúsok. Východniari po výmene trénera vyhrali už tretí zápas v rade, pričom ani raz neinkasovali. Tentoraz v poslednom jesennom kole Fortunaligy zdolali Spartak Trnava 2:0 (1:0).

V mrazivom počasí sa v prvom dejstve lepšie darilo domácemu celku. Už v siedmej minúte sa na bránu hostí rútil Sidibé, no jeho strela išla tesne vedľa, a tak fanúšikov MFK sklamala. V 21. minúte vyslal Žofčák center do pokutového územia. Lopta sa dostala k Savvidisovi, a Rusov pokus gréckeho stredopoliara zneškodnil. Skóre otvorili Michalovčania po uplynutí polhodiny hry. Vtedy gólman Trnavy center iba vyrazil k Martínezovi, ktorý lobom rozvlnil sieť prvýkrát - 1:0. Červenočierni pohrozili strelou kapitána Grendela, ktorá však o centimetre minula bránu.

V druhom polčase prebrali iniciatívu podľa očakávania hostia. Tých však domáci do šancí nepúšťali. Prvú strelu na bránu mala Trnava až po hodine hry, keď Tavaresov projektil s prehľadom chytil Kira. Postupom času Michalovčania začali podnikať kontry. Soler a Hovhannisyan ešte neskórovali, ale v 82. minúte arménsky útočník trafil pomyselnú desiatku a definitívne tak zlomil zápas na stranu domácich. MFK Zemplín Michalovce zdolal vo veľmi dôležitom zápase Spartak Trnava 2:0, v tabuľke svojho súpera preskočil a figuruje už na piatej priečke, čo mu nateraz zaručuje účasť v nadstavbovej šestke o titul.

Autor: Dušan Guman / sport.sk