27.06.2020 18:00 CET
2 : 2
(0:2)

Zemplín Michalovce - Spartak Trnava 2:2

V tabuľke nič nového, súboj susedov napokon skončil remízou. Michalovce však prehrávali o dva góly, ale napokon si o bod 4. miesto pred Trnavou nateraz stále udržali.

Od začiatku sa hralo opatrne a šance pribúdali pomaly, hralo sa len medzi šestnástkami. Na prvú šancu sa tak čakalo až do 22. minúty, ale stálo to za to, pretože hneď aj skončila gólom. Sobczyk sa po vysunutí predral cez Griča a voľný Vukojevič dal na 0:1. Michalovciam sa vôbec v prvom polčase nedarilo a nevedeli na súpera vymyslieť účinný recept. Ešte horšie na tom boli v závere, pretože do šatne dostali zásah na 0:2. Postaral sa o to Gamboš, na ktorého bol brankár krátky.

Zemplínčania tak mali čo doháňať a vrhli sa na súpea už hneď po prestávke. Vidina straty 4. miesta sa im nepáčila. Pomohli tomu aj striedania, do hry nastúpil aj veterán Žofčák. Síce on svoju šancu nedal, ale o pár minút bolo znížené. Jeho nahrávka Konstantinidisovi a zásah znamenal stav 1:2. Ako sa ukázalo, Žofčák priniesol parádne oživenie. Krásny gól dal o niečo neskôr sám z priameho kopu a zrazu sa začínalo od začiatku - 2:2. To Spartak nečakal, navyše po strete pri ďalšej akcii musel striedať brankár Rusov. Dvadsať minút pred koncom sa neujala strela Kvoceru. O pár minút mohli domáci vyhrávať, ale Takáča dlhým lobom ten istý hráč neprekonal. Keďže potom neuspel ani Savvidis, duel napokon víťaza nespoznal a Michalovce ostávajú na 4. mieste.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com