12.09.2020 19:00 CET
3 : 2
(0:1)

Dunajská Streda otočila s Ružomberkom a má šiestu výhru

Na Žitnom ostrove videli diváci drámu, no Dunajskej Strede sa nakoniec podarilo zaknihovať šieste víťazstvo v rade, keď zdolala "Ružu" 3:2 (0:1).

Na štadióne DAC-u sa kvôli opatreniam mohlo vyskytovať najviac 1000 ľudí. Doposiaľ stopercentní žltomodrí hostil remízového kráľa z Ružomberka. V šiestej minúte strelu Kmeťa kryl Jedlička. O dve minúty pri Ďungelovej strele opäť zachytal brankár DAC-u. V útoku však boli celkovo aktívnejší domáci. V dvanástej minúte centroval z ľavej strany Balič, ale Divkovič poslal loptu do rúk Macíka. V 15. minúte Ramirez mohol postupovať sám na bránu z pravej strany, ale trafil tesne vedľa. O minútu neskôr sa do pokutového územia prepracoval Takáč. Jeho strelu z ostrého uhla z ľavej strany musel Jedlička vyraziť na roh. V 20. minúte centrovanú loptu z ľavej strany sklepol Kmeť Almásimu, ktorý ju z desiatich metrov poslal do siete - 0:1. V 34. minúte po dlhej lopte mohol ísť Gerec sám na bránu. Müller ho zastavil nedovoleným zákrokom, po ktorom dostal druhú žltú kartu a išiel pod sprchy. V 38. minúte strelu Gereca dobre chytil Jedlička. Odrazenú loptu vyrazil Schäfer z bránkovej čiary. V 44. minúte po centri Davisa poslal Divkovič loptu z prvej do rúk Macíka.

V 53. minúte Davis odcentroval z ľavej strany a Kalmár z päťky hlavičkoval do siete - 1:1. Už v 57. minúte sa utešenou strelou z 30-tich metrov presadil Ramirez - 2:1. Ďalší gól bol podobný: z priameho kopu z dobrých 30-tich metrov rozvlnil sieť Zsolt Kalmár - 3:1. V 62. minúte najprv Gerecovu hlavičku vyrazil Jedlička, no odrazenú loptu usmermil Kmeť správnym smerom - 3:2. V 69. minúte musel Kalmárovu strelu z priameho kopu likvidovať gólman Macík. V 72. minúte mal zmenu skóre na kopačkách Kružliak, ale v pokutovom území netrafil bránu. V 80. minúte po rohovom kope pohrozil hlavou Gerec, keď mieril vedľa. V 82. minúte to skúšal striedajúci Fábry. V 88. minúte strela Filinského letela mimo. V 90. minúte fauloval Boďa Njieho, videl druhú žltú kartu a následne červenú. Dunajská Streda zvíťazila aj v šiestom zápase po sebe, keď tentoraz v dramatickom stretnutí zdolala Ružomberok 3:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk