15.05.2021 17:00 CET
0 : 4
(0:2)

Slovan v Moravciach nezaváhal a obhájil titul

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil na pôde ViOn-u Zlaté Moravce presvedčivo 4:0 (2:0) a obhájil majstrovský titul.

Medzi žrďami brány Slovana sa opäť predstavil Dominik Greif. V zostave domácich chýbal krídelník Hrnčár, ktorý vedie rebríček asistujúcich hráčov. Do prvej vážnejšej príležitosti sa chcel po prihrávke Ďubeka vrútiť Kyziridis, no ešte pred zakončením ho v šestnástke odzbrojil Pauschek. V 16. minúte po centri De Marca dopadla hlavička Strelca z hranice šestnástky na brvno. O päť minút neskôr opečiatkoval Daniel z piatich metrov brvno. V 24. minúte poloakrobatický pokus Holmana zablokovala domáca obrana. O ďalšie dve minúty a po ďalšom centri De Marca zľava strelou z prvej ľavačkou k bližšej žrdi otvoril skóre Strelec - 0:1. Kyziridis preveril Greifa strelou spoza šestnástky. V 42. minúte Weiss predviedol individuálnu akciu stredom ihriska. Potom prihral Strelcovi, ktorý popri brankárovi Chovanovi zasunul loptu do siete druhýkrát - 2:0 pre belasých.

Moravce sa pripomenuli takmer po hodine hry: po odrazenej lopte Ďubek z nádejnej pozície netrafil priestor troch žrdí. Náskok hostí mohol zvýšiť Holman. Položil si aj Chovana, so zakončením však príliš dlho otáľal, až sa mu do cesty postavil Čonka. Vzápätí Weiss ponúkol hetrik Strelcovi, ale ten zblízka neusmernil polovysokú loptu do bránky. Na opačnom konci sa z diaľky odvážil vypáliť Čonka. Viac Greifa vystrašila strieľaná prihrávka Balaja. Striedajúci Henty, ktorý bol na trávniku iba chvíľu vystriedaní dvojgólového Strelca, sa v rozpätí 74. a 76. minúty sám stal dvojgólovým kanonierom. Najprv si posunul loptu na os ihriska a zakrútil ju do rohu bránky - 0:3. Potom si nabehol medzi dvoch stopérov a druhým dotykom skóroval k žrdi - 0:4. Triumf majstra mohol zveľadiť Božikov, no jeho krížnu delovku zo signálu po štandardke vyrazil Chovan.

"V prvom rade gratulujem chlapcom a klubu. Toto víťazstvo patrí aj Darkovi Milaničovi, ktorý pracoval celú sezónu. Ja s tým nemám nič spoločné, akurát som sa snažil pripraviť hráčov na tento zápas. Som rád, že hráči ukázali emócie, radovali sa z gólov. Je to len prvý krok našej spolupráce," povedal nový tréner majstra Vlado Weiss. "Pre Slovan sme chceli byť čo najnepríjemnejším súperom. Žiaľ, góly sme dostali už v prvom polčase, v ktorom sme hrali v bloku a chceli sme využívať protiútoky. V druhom polčase sme chceli napádať vyššie, ale dostali sme ďalšie dva góly. Musíme Slovanu zagratulovať k majstrovskému titulu, určite je zaslúžený," pridal svoje postrehy lodivod hostí Ľuboš Benkovský.

Autor: Dušan Guman / sport.sk