12.12.2020 16:00 CET
1 : 1
(0:0)

DAC nevyhral tretíkrát v rade, na Liptove musel bojovať o bod

V poslednom dueli sobotňajšieho programu 17. kola Fortunaligy remizoval MFK Ružomberok na domácej pôde s FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0).

Prvý vážnejší moment prišiel pod Čebraťom až v 38. minúte. Vtedy si na hranici veľkého vápna pripravil pozíciu Kalmár, no tesne minul pravý dolný kút brány. To bol, žiaľ, jediný vážnejší moment prvého polčasu. Tomu dominoval medzišestnástkový futbal. Hostia mali loptu na kopačkách o čosi viac, lenže aj ich kombinácie končili pred šestnástkou. Na začiatku druhého polčasu z diaľky napriahol Balič, no Macíka neohrozil. V 51. minúte Takáč prešiel cez dvoch hráčov súpera, nabil na hlavu Kostadinova, a ten otvoril skóre - 1:0.

V 57. minúte Kalmár z priameho kopu z 25-tich metrov poslal strelu do šibenice. Macík ju dokázal vyraziť. V 60. minúte Kalmár zo štandardky napálil do múru a vzápätí Fábryho vychytal brankár "Ruže". V 62. minúte na druhej strane Jedlička vyboxoval pokus Masla z priameho kopu. V 74. minúte vyšla obaľovačka striedajúcemu Ramirezovi. Lopta skončila v ľavom dolnom rohu ružomberskej brány - 1:1.

V 82. minúte pohrozili domáci; hlavičku Masla vytesnil Jedlička a Regáli pri dorážke trafil žrď. V nadstavenom čase Ramirezova hlavička opečiatkovala pravú tyč brány MFK. Ružomberok v sobotu po zotmení remizoval s Dunajskou Stredou 1:1.

"Chceli sme využiť situáciu, ktorá je v Dunajskej Strede. Čakali sme, že po dvoch prehrách budú psychicky trochu nalomení. Prvý polčas bol z oboch strán opatrný, bez šancí. My sme zisťovali, čo môžeme od súpera očakávať. Do druhej polovice sme vstúpili s veľkou chuťou vyhrať, aj sa nám podarilo dať gól na 1:0. Potom súper postavil Erica Ramireza a všetko vrhol do ofenzívy. Na konci zápasu sme my aj Dunajská Streda chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, bolo to také bláznivé. Obe mužstvá túžili zvíťaziť, nikomu nevyhovovala remíza. Napokon sa zrodila, je aj spravodlivá. Ja remízy nemám rád a asi ani môj kolega, no musíme zobrať aj bod," povedal po zápase tréner domácich Ján Haspra.

"Pripraviť sa na tento zápas bolo pre nás veľmi náročné. Mali sme nejaké problémy v zostave a včera sa ešte vyskytol covidový prípad a vypadol nám Schäfer. Pri rozcvičke pred zápasom sa zranil Nebyla, ktorý skončil v nemocnici so štvorcentimetrovou ranou na hlave. Takže na poslednú chvíľu bolo treba meniť základnú zostavu. Navyše sme skúšali aj nový systém, nastúpili sme trochu v inom rozostavení. Napriek tomu mužstvo vstúpilo do zápasu dobre, mali sme častejšie loptu, snažili sme sa otvárať domácu obranu. Takisto musím vyzdvihnúť domácich, ktorí mali veľmi nebezpečné protiútoky. V druhom polčase sme po vhadzovaní inkasovali nečakaný gól. Hráči však ukázali dobrú reakciu, zabojovali a podarilo sa nám zachrániť remízu. Celkovo to bol dobrý futbal, oba tímy chceli vyhrať," pridal svoje postrehy lodivod hostí Bernd Storck.

Autor: Dušan Guman / sport.sk