19.09.2020 20:00 CET
4 : 0
(2:0)

Ružomberok prvýkrát vyhral, zgustol si na Michalovciach

"Ruža", ako tesne pred ňou aj Trenčín, zaknihovala prvé víťazstvo sezóny, keď v siedmom kole Fortuna ligy zdolala na svojom trávniku MFK Zemplín Michalovce 4:0 (2:0).

V súťaži boli po neúplných šiestich kolách novej sezóny Fortuna ligy bez trojbodového zápasu už iba dva celky, Trenčania a Liptáci. Trenčín uspel v zápase s Nitrou tesne 3:2, a tak pomyselný čierny Peter ostal v rukách Ružomberka. Už v šiestej minúte po ľavej strane ľahko prenikol Trusa. Dostal sa až pred Macíka, ktorý strelecký pokus Michalovčana vyrazil na roh. V trinástej minúte Takáč zahrával priamy kop. Namieril to do šestnástky a hlavou otvoril skóre Almási - 1:0. V 34. minúte zo sľubnej parkety tesne spoza šestnástky prekopol bránu hostí Zsigmund. V 39. minúte poslal Kochan ideálny pas na nabiehajúceho Ďungela, a ten chladnokrvne prekonal Markoviča - 2:0. Do kabín schádzali tímy za dvojgólového vedenia domácich.

V 56. minúte Macík dlhým výkopom našiel Almásiho, ktorý sa dostal až zoči - voči Markovičovi. Almáši sa nepomýlil a bolo to už 3:0. Zároveň to bol druhý dnešný gól Ružomberčana. V 63. minúte Almási zavŕšil hetrik po tom, čo využil veľké zaváhanie obrany hostí - 4:0. V 73. pálil na bránu Michaloviec opäť Almási. Tentoraz ho vychytal Markovič, ktorý vzápätí kryl aj štipľavú ranu Takáča. Ružomberok potom dohrával zápas vo veľkej pohode. MFK zdolal tím z východu republiky vysoko 4:0 a Zemplínu skomplikoval situáciu v tabuľke.

Autor: Dušan Guman / sport.sk