20.03.2021 17:00 CET
2 : 0
(0:0)

V taktickej bitke podľahli Michalovce Liptákom

MFK Ružomberok zabral po ôsmich zápasoch naplno. V druhom nadstavbovom kole Fortunaligy zdolal v skupine o záchranu Michalovce na svojej tráve 2:0 (0:0).

Keďže pandémia spôsobila, že hlavný tréner Liptákov Ján Haspra nemohol byť pri svojich zverencoch, nahradil ho jeho asistent Marek Sapara. Prvý polčas bol pomerne nudný, bez akéhokoľvek vzruchu pred bránami. Obe mužstva kládli dôraz najmä na pevnú obranu. Hostia sa v strede poľa snažili kombinovať, ale darilo sa im to sotva po šestnástku. V tejto časti stretnutia letela medzi žrde len jedna lopta: po polhodine hry propagačne do stredu domácej brány namieril Popovits. Ak k tomu prirátame tri rohové kopy, do prestávky to bolo pod Čebraťom úplne všetko.

Do druhého polčasu vstúpil Ružomberok rezkejšie. V 50. minúte prenikajúceho Brenkusa pred šestnástkou poslal zozadu na zem Soler a keďže videl druhú žltú kartu, musel pod sprchy. V 56. minúte sa pred brankárom Markovičom ocitol Regáli, ale nestačil presne zakončiť. V 63. minúte Regáli potiahol rýchlu akciu po ľavej strane. Pred bránou našiel Gereca, ktorý zblízka rozvlnil sieť - 1:0. V 78. minúte bol Regáli dôrazný a využil zaváhanie Bednára. Loptu posunul Kubíkovi, ktorý zaznamenal svoj premiérový gól v najvyššej súťaži - 2:0. V 85. minúte sa v pokutovom území Michaloviec dobre uvoľnil Brenkus, no Markovič ho vychytal. Ružomberok porazil Michalovce 2:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk