27.02.2021 17:00 CET
2 : 1
(2:1)

Spartak zosadil Žilinu z tretej priečky

Spartak Trnava zdolal na Štadióne Antona Malatinského MŠK Žilina 2:1, keď sa všetko dôležité odohralo ešte v prvom polčase a vystriedal "Šošonov" na treťom mieste tabuľky.

Hral sa obojstranne útočný futbal, v ktorom najprv dominovali červenočierni. Vysoko napádali súpera, z čoho vzišla veľká šanca Ristovského. Neuspel v nej však. Ďalšiu dobrú príležitosť pripravil Ristovskému centrom Mikovič. Severomacedónčan zblízka namieril hlavou do bočnej siete. V 15. minúte Bamidele sklepol loptu na krídlo nabiehajúcemu Mikovičovi, ten mu prihrávku vrátil a Nigérijčan z prvej zavesil pod brvno - 1:0.

Žilina mohla zareagovať, ale Iľkov pokus minul žrď. Ďurišovu koncovku zas zblokovala hradba Trnavčanov. Na opačnej strane to skúšali Cabral a Mikovič. V 31. minúte po rohovom kope hlavičkoval Grič na Bamideleho a ten z zblízka pridal svoj druhý gól v stretnutí - 2:0.

Žilina ešte do prestávky korigovala Javorčekom, ktorý vnikol do trnavskej šestnástky a po zemi upravil na 1:2 z pohľadu svojho tímu. V úvode druhého polčasu sa hra odvíjala viac v strede. Trnava hrala od 58. minúty bez vylúčeného Koštrnu. Napriek tomu mala zanedlho gólovú príležitosť, ktorú spálil Bukata.

Tutovku mal aj striedajúci Bičachčjan. Neskôr z päťky nebezpečne hlavičkoval Jibril a ranu Kurminovského vyrazil Rusov. Trnava vyhrala so Žilinou 2:1 a vyhupla sa - práve na úkor MŠK - na tretie miesto tabuľky. Červenočierni v štyroch jarných zápasoch nestratili ešte ani bod.

"Do zápasu sme chceli vstúpiť veľmi aktívne, hrať v prvom polčase vo vysokom pressingu. Zo začiatku sa nám to darilo, súpera sme dostávali pod tlak a získavali lopty. V duchu som si hovoril, že z toho musia padnúť nejaké góly. Podarili sa dva. Pribrzdil nás inkasovaný lacnejší gól. V druhom polčase sme na to chceli nadviazať, ale ukázala sa aj kvalita Žiliny. Jej hráči majú výborné držanie lopty, perfektne pracujú s priestorom. Už nás toľko nepúšťali do vysokého pressingu. Po červenej karte sme sa potrebovali zorganizovať, odmakať to, odbojovať, aj keď gól sme mohli pridať ešte aj v desiatich. Chalani si siahli na dno svojich síl, víťazstvo im patrí a je zaslúžené," povedal tréner domácich Michal Gašparík.

"Snažili sme sa hrať aj cez vysoký pressing Trnavy, ktorá z toho mala v úvode šance a boli sme trochu neistí. O to ide - aby sme v budúcnosti dokázali vyjsť aj z takýchto ťažkých situácií. Trnava bola dobre zorganizovaná. Nevyužili sme slabšiu stránku vysokého pressingu. V momente, keď sme to chceli zmeniť, sme inkasovali zo štandardky. Od toho momentu sme prebrali taktovku hry a už som svoje mužstvo spoznával. Hrali sme dobre kombinačne. V druhom polčase Trnava stratila hráča a hralo sa už viac-menej na jednu bránku, aj keď Spartak mal sporadické protiútoky. Som smutný, nemáme sa však za čo hanbiť. Situácie sme si vytvorili, takisto výborne hral súper. Zápas splnil vysoké kritériá," vyjadril sa po zápase lodivod hostí Pavol Staňo.

Autor: Dušan Guman / sport.sk