16.05.2021 18:00 CET
1 : 1
(1:0)

Spartak daroval Žiline bod a mieri do Európy

Trnavský Spartak si jedno kolo pred koncom aktuálneho ročníka Fortunaligy zabezpečil miestenku v európskych súťažiach, keď na svojej tráve remizoval s MŠK Žilina 1:1 (1:0).

Prvú veľkú príležitosť otvoriť skóre mala v deviatej minúte Žilina. Do šestnástky sa dostal Bičachčjan, brankár Spartaka Takáč mu išiel pod nohy a arménsky stredopoliar z pár krokov minul. Na opačnej strane skúšal spoza šestnástky Petrášovu pozornosť Iglesias.

Žilina bola kombinačnejšie lepšia a držala loptu na svojich kopačkách. Až v 39. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Bičachčjan, no namieril nepresne. Krátko nato z diaľky pálil Kopas a Takáč musel boxovať. V 44. minúte Koštrna centrom našiel na päťke Bamideleho, ktorý hlavičkou otvoril skóre - 1:0.

V druhom polčase sa hra vyrovnala. Zakončenia Bičachčjana a Kurminovskeho boli neškodné. Grič zo vzdušného priestoru tesne minul. Po hodine hry vyšla "andelom" rýchla kontra. Iglesias vysunul do brejku Cabrala, Brazílčan si vymenil loptu s Ristovskim a zakončil slabšou ľavou nohou nad bránku. Tréner hostí Staňo reagoval na dianie trojnásobným striedaním.

Žilina začala hrať s dvomi útočníkmi. Koštrnova rana dostala rotáciu, po ktorej musel Petráš boxovať. V 69. minúte sa do brejkovej situácie dostal Iglesias, a v koncovke nepochodil. V 77. minúte vstúpil do hry videorozhodca. Ten stret Griča s Jamborom vyhodnotil ako faul a Kurminovski z bieleho bodu panenkovským spôsobom vyrovnal na 1:1.

Žilina, bojujúca ešte o nádej na tretiu priečku, sa snažila strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Striedajúci Jambor pohrozil hlavou, no po rohovom kope poslal loptu mimo troch žrdí. Gono pálil v závere spoza pokutového územia nad. Savvidisovo zakončenie po brejku zastavil pred bránkovou čiarou Anang. Následnú jedovku Ristovskeho chytil Petráš. Trnavčania si výsledkom 1:1 zabezpečili tretiu priečku a v novej sezóne účasť v pohárovej Európe.

"Očakávali sme veľmi ťažký zápas a to, že Žilina nám nič nedaruje. Jej hráči sú veľmi šikovní, dnes to znova potvrdili. Veľmi nám pomohol prvý gól, potom sme sa snažili výsledok kontrolovať a ubrániť. Za stavu 1:1 to boli pre nás veľmi ťažké chvíle, Žilina stavila všetko na ofenzívu. Chalani nechali na ihrisku všetko, za jar sme si to tretie miesto zaslúžili. K tomu dnes pasovala spravodlivá remíza," okomentoval priebeh zápasu lodivod domáceho celku Michal Gašparík.

"Do Trnavy sme prišli s tým, že urobíme všetko, aby sme tu vyhrali. Nepodarilo sa nám to. Gratulujem Trnave k tretiemu miestu, za jar si to zaslúžila. V rámci možností sme urobili všetko, aby sme zápas v poslednej fáze zdramatizovali. Chýbalo málo, aby sme tu prekvapili," zhodnotil zápas tréner Žiliny Pavol Staňo.

Autor: Dušan Guman / sport.sk