26.04.2022 18:00 CET
4 : 3
(2:1)

V divokom dueli proti Zlatým Moravciam rozhodol Trenčan Azango

Zápas ako na hojdačke zažili diváci v dohrávke piateho kola nadstavbovej časti Fortunaligy v skupine o udržanie sa v najvyššej súťaži medzi vedúcim celkom AS Trenčín a mužstvom FC ViOn Zlaté Moravce. Považania zdolali predposledný celok tabuľky po tuhom boji 4:3 (2:1).

Na čele tabuľky nadstavbovej skupiny o záchranu vo Fortunalige má AS momentálne štvorbodový náskok pred druhým Liptovským Mikulášom. ViOn zostal predposledný a tri kolá pred koncom sezóny stráca z barážovej pozície na desiatu Senicu výrazných sedem bodov.

AS Trenčín začal na domácej umelej tráve aktívne a udával tempo hry. Stojsavljevičova hlavička vo vyloženej šanci v deviatej minúte si ešte cestu do siete nenašla. V jedenástej minúte však už bolo všetko inak a AS otvoril skóre. Hollý si nabehol do päťky na presný center Tučného a nezadržateľne vsietil - 1:0.

Potom prudko zakončoval Azango. Jeho projektil brankárovi hostí Lukáčovi vypadol z rúk, na dorážku tam však nebol nik. V 27. minúte išiel Trenčín do dvojgólového vedenia: Lavrinčík si pripravil pozíciu a asi z 22 metrov trafil krížnou strelou presne za Lukáčov chrbát - 2:0.

V 33. minúte mohol na 3:0 zvýšiť Hollý, no asi z desiatich metrov vypálil vysoko nad. V 36. minúte vystriedal Horáka hosťujúci Ďubek. Prvým dotykom s loptou zahral rohový kop, na prednej žrdi našiel hlavu nabiehajúceho Jibrila, a ten znížil - 2:1.

Začiatok druhého polčasu sa niesol v réžii hostí. Ich aktivita sa pretavila do vyrovnania v 51. minúte, a to opäť po rohu. Ďubekov center predĺžil na zadnú žrď Neofytidis a osamotený Menich sa nepomýlil - 2:2.

O osem minút nato znova viedli domáci. Zahviezdila Azangova ľavačka a strela z nej skončila v pravom hornom rohu bránky Zlatomoravčanov - 3:2. Tí mohli druhýkrát vyrovnať v 64. minúte, ale Kyziridis vystrelil len do žrde. V 75. minúte po rýchlom protiútoku Mondek prihral do druhej vlny a Ďubek korunoval svoj aktívny výkon gólom - 3:3.

Na presné zásahy bohatý duel pokračoval. Domáci stopér Pirinen mohol o ďalšie tri minúty rozhodnúť, ale z päťky tesne minul. V záverečnej desaťminútovke sa zdalo, že body sa budú deliť. Proti bol Azango, ktorý v nadstavenom čase druhým gólom v súboji rozhodol prudkou strelou z 20-tich metrov o triumfe AS. Trenčín zdolal Zlaté Moravce v divokom zápase 4:3 a upevnil si vedúcu pozíciu v skupine.

Autor: Dušan Guman / sport.sk