30.04.2022 18:00 CET
5 : 2
(2:1)

Líder z Trenčína prevalcoval druhých Liptákov

V sobotňajšom zápase ôsmeho kola nadstavbovej časti Fortunaligy prevalcoval v skupine o udržanie sa v najvyššej súťaži líder skupiny AS Trenčín pod hradom Matúša Čáka celok MFK Liptovský Mikuláš vysoko 5:2 (2:1).

Trenčania vstúpili do zápasu so zvýšenou aktivitou. Už vo štvrtej minúte mohol otvoriť skóre Bainovič, no Luksch loptu, ktorá letela do brány pod brvno, vyrazil na rohový kop. Obranu hostí zamestnával najmä aktívny Azango. Po štvrťhodine hry si Luksch s jeho strelou poradil, no v 34. minúte po krídelnej akcii Nigérijčana poslal Trenčín do vedenia Kupusovič - 1:0. Krátko nato však už bolo skóre opäť vyrovnané. A to zásluhou Geráta, ktorý sa presadil po priamom kope Šveca - 1:1. O minútu neskôr Trenčín išiel do vedenia znova. Azango našiel v šestnástke Kupusoviča, ktorý pohotovou strelou prekonal Lukscha - 2:1.

V úvode druhého polčasu domáci pokračovali v ofenzívnej hre. Tučný po odrazenej strele upravil na 3:1. V 57. minúte Kupusovič prehodil vybiehajúceho Lukscha a zavŕšil svoj hetrik - 4:1. V záverečnej štvrťhodine sa strelecky presadili striedajúci hráči. Soares zvýšil už na 5:1 a konečný výsledok stanovil Voško. Líder nadstavbovej tabuľky skupiny o záchranu vo Fortunalige AS Trenčín zvíťazil nad dovtedy druhým Liptovským Mikulášom vysoko 5:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk