17.12.2021 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

Liptáci si aj po zápase na Žitnom ostrove udržali tretiu priečku

V poslednom jesennom kole Fortunaligy remizoval DAC Dunajská Streda s Ružomberkom bez gólov 0:0.

Tréner Liptákov Peter Struhár mal pozitívny test na koronavírus. Jeho miesto preto zaujal asistent Peter Tomko. V deviatej minúte pohrozil Dimun. Na druhej strane Regáli ľavačkou nastrelil žrď. V 18. minúte zahrozil Hahn, ale prekopol bránku. O minútu neskôr Schäferovu ďalekonosnú strelu Krajčírik vyrazil na roh. Prvá polhodina patrila Dunajskej Strede. V 36. minúte nad vystrelil Ciganiks. O minútu nedokázal zblízka prekonať Jedličku Gerec. V 45. minúte Fabiš trafil brvno. Bola to zároveň najväčšia šanca Liptákov na skórovanie v prvom polčase.

V úvode druhého polčasu sa hral futbal medzi šestnástkami. V 54. minúte Luteránovu strelu chytil Jedlička. Hahn hlavičkoval do rúk Krajčírika. V 57. minúte Hahnovu strelu z prvej z bránkovej čiary vykopol Fabiš. V 69. minúte Baliča vychytal Krajčírik. V 87. minúte Krstović hlavou trafil brvno. Domáci brankár Jedlička si opäť udržal čisté konto, neinkasoval piaty zápas za sebou a ťahá sériu 450 minút bez gólu. DAC remizoval s Ružomberkom 0:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk