14.05.2022 17:00 CET
1 : 3
(1:1)

Pohroniu sa v Zlatých Moravciach podaril dokonalý obrat

FC ViOn Zlaté Moravce podľahol v deviatom nadstavbovom kole Fortunaligy v skupine o udržanie sa v najvyššej súťaži vypadávajúcemu celku z Pohronia 1:3 (1:1).

V sobotu sa stretli celok, ktorý už naisto bude hrať baráž o zotrvanie v najvyššej slovenskej súťaži a definitívne vypadávajúce mužstvo. Od začiatku sa hral na oboch stranách bojovný futbal. V prvej zaujímavej šanci sa ocitli hostia. Stalo sa tak v deviatej minúte duelu, keď na Steinhübelovu strelu nabehol Chrien, ale z hranice malého vápna pálil nad. Skóre zápasu otvorili Zlatomoravčania v trinástej minúte. Ďubek zahral štandardku na Mondeka. Ten v päťke našiel Menicha, ktorý prekonal Le Gianga - 1:0. Už o tri minúty bolo vyrovnané. Blahútov center si vrazil do vlastnej brány Tóth - 1:1. V 39. minúte po veľmi peknej kombinácii Dugu, Čögleya a Ďubeka Jibrilov gól pre ofsajd neplatil. V 40. minúte Čögleyova strela zasiahla pred prázdnou bránou Mondeka.

Druhé dejstvo veľa futbalovej krásy neprinieslo. V 55. minúte Čögley vybojoval loptu a posunul ju Ďubekovi, ktorý mieril tesne vedľa. Vedenie na svoju stranu strhli hostia v 70. minúte. Na Šimčákov rohový kop vyskočil Klabník a z ťažkej pozície hlavou prekvapil Lukáča - 1:2. V 74. minúte udreli Pohronci tretíkrát: Bangala posunul Sandalovi, ktorý veľmi pekne trafil z trinástich metrov. Pohronie vyhralo na pôde Zlatých Moraviec 3:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk