02.04.2022 18:00 CET
3 : 2
(1:1)

Moravce zdolali trápiacu sa Senicu o gól - hviezdil matador Ďubek

Vo štvrtom kole nadstavbovej časti Fortunaligy narazili na seba v skupine o záchranu v najvyššej súťaži FC ViOn Zlaté Moravce a FK Senica, ktorý kvária najmä vnútorné problémy. Domáci celok zvíťazil 3:2 (1:1).

V mrazivom počasí sa hral obojstranne ofenzívny futbal. Už v druhej minúte posunul Ďubek loptu Jibrilovi, ktorý z rohu päťky pálil nad. V šiestej minúte prišla šanca na opačnej strane ihriska. Witan mieril do ľavej žrde, aby následnú dorážku Pirosku Lukáč chytil na bránkovej čiare. Skóre sa prvýkrát menilo v 16. minúte. Mondek vyrobil dobrý center na hlavu Kyziridisa, ktorý z hranice malého vápna s prehľadom skóroval - 1:0.

V týchto fázach zápasu domáci stupňovali svoj tlak. V 21. minúte Slobodova tečovaná strela skončila na brvne Chropovského bránky. V 39. minúte išiel Kyziridis sám na bránu, a z rohu malého vápna mieril tesne vedľa. Na opačnej strane po rýchlej kontre Jurdíkovu gólovú strelu vyhlavičkoval jeden z domácich obrancov. V 41. minúte sa po skrumáži v pokutovom území presadil Svoboda - 1:1.

Po zmene strán bola aktivita naďalej na domácej strane. Zlaté Moravce išli do vedenia v 54. minúte: po faule gólmana hostí nariadený pokutový kop premenil Ďubek - 2:1. O päť minút po tomto momente znovu Ďubek z hranice 16-ky trafil k pravej žrdi - 3:1.

Dobré príležitosti postupne zmarili Jibril, Mondek a Bednár. Po rohovom kope hostí sa v 84. minúte presadil Witan - 3:2. V 89. minúte mal poistku na kopačke Kyziridis, avšak z desiatich metrov mieril vedľa. Záverečná snaha hostí gól nepriniesla, a tak tri body zostali doma. ViOn Zlaté Moravce vyhral nad Senicou 3:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk