03.12.2021 17:00 CET
1 : 2
(0:0)

ViOn Slovan nezastavil a belasí brali všetky body

V predohrávanom dueli 17. kola Fortunaligy podľahol FC ViOn Zlaté Moravce podľa očakávaní favorizovanému Slovanu Bratislava 1:2 (0:0).

Piatkový duel začali hostia ofenzívne. V piatej minúte na Weissov center vyskočil Božikov, a jeho prudkú hlavičku Kira vyrazil. Na opačnej strane mal dobrú príležitosť Mondek, no Chovan odvrátil na rohový kop. V jedenástej minúte Weiss prihral Greenovi, ktorý sa rútil sám na Kiru a gólman veľmi dobre zasiahol. V 35. minúte sa po Weissovom centri z ľavej strany dostal k zakončeniu Henty. Kiru hlavičkou neprekonal. Z protiútoku mal veľmi dobrú šancu mladý Švec, no zoči-voči Chovanovi neskóroval ani on. V 41. minúte zakončoval po Weissovom centri Agbo.

Po zmene strán sa hral vyrovnaný futbal. V 56. minúte Mondekov prienik ukončil Chovan. Z následného rohu mieril Čögley zo šiestich metrov tesne vedľa ľavej žrde. V 62. minúte po závare v pokutovom území sa na hranici 16-ky oprel do lopty sviatočný strelec Rabiu a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 0:1. V 72. minúte sa uvoľnil Henty a z desiatich metrov namieril do bočnej siete. O minútu nato Hentyho gól po konzultácii s VAR-om pre ofsajd neplatil. V 83. minúte prízemnou strelou do pravého dolného rohu trafil Weiss - 0:2. V závere nadstaveného času znížil ešte striedajúci Ďubek. Zlaté Moravce podľahli Slovanu 1:2.

"Hrali sme proti najlepšiemu mužstvu na Slovensku. Vytvorili sme si náznaky šancí, ktoré sme však nevyužili. Naopak, dostali sme góly, ktoré sme dostať nemuseli. Teší ma, že hráči sú odhodlaní behať a dodržujú taktické pokyny. Ďubek je legenda, ktorá do tohto mužstva patrí," povedal po zápase tréner domácich Ľuboš Benkovský. "Pre nás to nebol ľahký zápas. Prvý polčas bol zlý, mali sme málo príležitostí, súper sa nebál behať bez lopty. Po zmene strán sme zmenili rozostavenia, bolo to už lepšie, dali sme dva góly. Prišli sme si po tri body, a to máme, takže s výsledkom je spokojnosť. Vyhrávať však každý zápas v našej lige nie je jednoduché," zhodnotil priebeh duelu tréner hostí Vladimír Weiss st.

Autor: Dušan Guman / sport.sk