12.03.2022 15:00 CET
0 : 1
(0:0)

Oslabený ViOn prišiel doma o body s Mikulášom

FC ViOn Zlaté Moravce nevyužil výhodu domáceho prostredia a v druhom nadstavbovom kole Fortunaligy podľahol Liptovskému Mikulášu 0:1 (0:0).

Od úvodných minút sa medzi tabuľkovými susedmi hrala vyrovnaná partia. V tretej minúte Horák uvoľnil Jibrila, ktorý zoči - voči Lukschovi mieril tesne vedľa. Na opačnej strane mal v 21. minúte veľkú šancu Staš, avšak Lukáča sa mu nepodarilo prekonať ani z troch krokov. V 23. minúte Horákova prudká strela z hranice 16-ky tesne minula cieľ. V 39. minúte sa po druhej žltej karte pobral pod sprchy Horák. V 50. minúte našla lopta hlavu Geráta, ktorý poslal Tatran do vedenia - 0:1.

Po rohovom kope Gerát fauloval v pokutovom území Jibrila, ale Mondekovu strelu z bieleho bodu Lukáč vytesnil na roh. O minútu nato sa rútil Pinte sám na Lukáča, ktorý ukázal umenie a gólu zabránil. V 78. minúte Pavúk prenikol pred bránu domácich, v poslednej chvíli zachránil Lukáč. V 88. minúte prišiel rýchly brejk hostí. Tentoraz Lukáč včas vybehol a bol úspešný. Liptovský Mikuláš vyhral v Zlatých Moravciach 1:0.

"Z našej strany sa zápas úvodných 30 - 40 minút vyvíjal dobre, potom však prišiel moment s červenou kartou. Druhý polčas bol o detailoch. Dostali sme gól, následne sme nedali jedenástku. V oslabení sme si nedokázali vypracovať šancu, z ktorej by sme skórovali," zhodnotil duel tréner domácich Ľuboš Benkovský.

"Samozrejme, že som šťastný. Išli sme sem s cieľom neprehrať, čo sme aj splnili. Vylúčenie domáceho hráča nám určite pomohlo. Domáci mali stopercentnú šancu už v úvode, my neskôr. Rozhodol úvod druhého polčasu. My sme dali gól, vzápätí domáci nepremenili penaltu. V závere sme si pre nás cenné víťazstvo ustrážili," okomentoval dianie lodivod hostí Marek Petruš.

Autor: Dušan Guman / sport.sk