21.05.2022 17:00 CET
1 : 0
(1:0)

Pohronie sa so súťažou rozlúčilo výhrou nad Senicou

Na záver sezóny dopriali hráči Pohronia svojim fanúšikom výhru, keď zdolali celok FK Senica tesne 1:0 (1:0).

Domáci vstúpili do zápasu aktívne. V druhej minúte prihrávku Steinhübela zužitkoval v päťke bez prípravy Lačný - 1:0. Následne to bola hra mačky s myšou. V senickej základnej zostave sa objavilo sedem hráčov do 19 rokov, z toho dvaja sedemnásťroční a traja osemnásťroční. Dorastenci zo Záhoria sa iba bránili a čelili viacerým šanciam súpera.

Ožvolda hlavou mieril nad brvno. Klabník zakončoval tesne vedľa, tvrdú strelu Blahúta gólman zneškodnil Odráška. Steinhübel tečoval loptu do brvna a slabšou strelou z otočky z vnútra šestnástky neuspel ani Lačný. Lačný to vyskúšal aj razantnou strelou z priameho kopu, no pálil vedľa žrde. Pred prestávkou dvakrát tvrdo pálil Pajer: najprv tesne vedľa, a potom ho s veľkými problémami vychytal devätnásťročný Odráška.

Pohronie poslalo do druhého polčasu štyroch nových hráčov a bolo stále aktívne. Senica nominovala šestnásťročného mladíka a v 57. minúte vyslala prvú strelu v zápase. Halcin z asi dvadsiatich metrov mieril tesne vedľa. Veľkú príležitosť mali hostia v 68. minúte. Zakončoval Surový, ale loptu výborne zblokoval Kokovas. Hlavičku Totku bez väčších problémov zlikvidoval Lé Giang a ďalšia hlavička Mihála smerovala tesne nad brvno. A keďže sa nepresadil ani aktívny Blahút, Pohronie vyhralo nad Senicou 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk