16.04.2022 18:00 CET
0 : 3
(0:1)

Dorastenci Senice nestačili na Liptovský Mikuláš

Zdecimovaná Senica s dorastencami podľahla v šiestom kole nadstavby Fortunaligy Liptovskému Mikulášu vysoko 0:3 (0:1).

Seničania po výpovediach ôsmich hráčov a realizačného tímu nastúpili na zápas s dorasteneckým výberom, ktorý doplnili štyria futbalisti z A-kádra Mihál, Mašulovič, Anaba a Duda. V základnej zostave boli piati tohtosezónni debutanti a vekový priemer otváracej jedenástky Záhorákov predstavoval 19,5 roka. Favoritom duelu tak boli hostia. Od začiatku držali loptu. Mladí Seničania bojovali, pozorne bránili, ale do šancí sa dostali len Liptáci. V desiatej minúte lopta po Andričovej hlavičke išla nad. O minútu po centi Krčíka mal výbornú pozíciu Staš, no hlavou mieril vedľa. S Filinského strelou v 23. minúte si brankár Čermák poradil. V 32. minúte po centri Pavúka Andrič hlavou usmernil loptu k ľavej žrdi - 0:1.

Po prestávke bolo viac vzruchu pred oboma bránami. V 47. minúte bol v gólovej šanci Andrič, a brankár Čermák loptu kryl. O päť minút si senický mladý brankár poradil s prudkou strelou Staša. V 60. minúte po centi Pinteho skóroval druhýkrát hlavičkou Andrič. Zakrátko strelu Flaka brankár Čermák vyrazil a loptu do prázdnej brány usmernil Voško - 0:2. Potom sa osmelili Seničania a mohli dokonca streliť gól. V 77. minúte vystrelili prvýkrát na bránu, keď Koprnovu strelu brankár kryl. Ďalšiu jedovku rovnakého hráča brankár Sváček s námahou vyrazil na roh. Hneď po jeho zahratí sa do šance dostal Stachovič a nastrelil brvno. V 84. minúte chybu obrancu Senice pred Stašom výborným zákrokom zachránil Čermák. Senica podľahla Liptákom 0:3.

Autor: Dušan Guman / sport.sk